Senat

Wpisy zawierające słowo kluczowe Senat.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Po co? Naprawimy Polskę

Hej, Po co? Zapytacie "co po co?" Otóż Chodzi mi o naszych kochanych posłów, senatorów itp. Obecnie mamy 460 posłów i 100 senatorów. Jak do tego dodamy ich pensje to mamy spory wydatek Państwa. No i tutaj ponownie zapytam, po co ich tylu dla 40 milionowego Państwa? Jestem za likwidacją senatu i pozostania tylko przy sejmie. Do tego najlepiej gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze ograniczone do powiatu, co dałoby nam 314 posłów (mamy obecnie 314 powiatów). Co by nam to dało? Według mnie bardzo dużo. Po pierwsze oszczędności dla budżetu Państwa, po drugie zmiana niekonstytucyjnego systemu partyjnego, a co najważniejsze, wybrany z powiatu człowiek, nie byłby wrzucony z warszawy do "zadupiewa", żeby tylko wejść jako pierwszy z listy tylko musiałby być wybrany przez ludzi w swoim powiecie :). A to już dla nich nie byłoby takie proste. Pozatym sprawy danego powiatu/okręgu byłyby rzeczywiście ważne, a nie tylko przepychan (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest Senat Moje Hobby

Senat Rzeczypospolitej Polskiej – organ władzy ustawodawczej, druga izba (tradycyjnie określana jako izba wyższa) parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej. Składa się ze 100 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym, w jednomandatowych okręgach wyborczych na czteroletnią kadencję, rozpoczynającą się i kończącą wraz z kadencją Sejmu (jeśli kadencja Sejmu zostanie skrócona, skróceniu ulega także kadencja Senatu). W przypadku wygaśnięcia mandatu Prezydent RP zarządza wybory uzupełniające. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czynnik zwiększający szanse wszystkich kandydatów Demokracje XXI wieku

      W przypadku wyborów do Senatu znaczącym czynnikiem zwiększającym szanse kandydatów już sprawujących mandat i ograniczającym możliwości pozostałych, a szczególnie niezależnych od Republikanów i Demokratów, jest instytucja prawyborów, odbywających się na terenie całego stanu i wymagających znacznego zaangażowania, zwłaszcza finansowego, ze strony kandydatów. Ze względu na prawybory kandydat musi sprostać potrzebom związanym z przeprowadzeniem właściwie dwóch kampanii wyborczych. Ten kto piastuje już mandat ma wiele możliwości zyskania sobie sympatii wyborców, zdobycia środków na kampanię i przychylności mediów. System wyborczy sprawia, ze Senat nie jest odwzorowa-niem społeczeństwa amerykańskiego, ale reprezentacja elity władzy i pieniądza.     Charakterystyczną cecha kampanii wyborczej do Senatu jest jej zorganizowanie w sposób uwzględniający właściwości wyborców, a zwłaszcza ich og (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
System dwuizbowego parlamentu Demokracje XXI wieku

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najstarsza demokracja Demokracje XXI wieku

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.