Badania wibracyjne

Wpisy zawierające słowo kluczowe badania wibracyjne.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Testy wibracyjne Badania wibracyjne

Badania wibracyjne idealnie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym oraz zbrojeniowym. Na podstawie testów wibracyjnych stwierdza się czy badany obiekt przeżyje „n” założonych godzin eksploatacji oraz czy będzie poprawnie funkcjonował w czasie testu (jeśli tak, to w rzeczywistych warunkach również). Testy wibracyjne wykonuje się w celu: - kwalifikacji wyrobu, sprawdzenia żywotności i niezawodności obiektu, - poznania jego własności dynamicznych.   Specjalną grupą testów wibracyjnych są testy trwałościowe, polegające na wprowadzeniu obiektu w rezonans sygnałem sinusoidalnym oraz podtrzymaniu go w tym stanie przez n-cykli bądź przez określony czas. W wypadku stwierdzenia pęknięć lub innych uszkodzeń, należy rozważyć możliwość wprowadzenia zmian konstrukcyjnych albo zmianę parametrów eksploatacji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Badanie wibracji Badania wibracyjne

Badania wibracyjne Wibracje odnoszą się do mechanicznych drgań wokół punktu równowagi. Oscylacje mogą być okresowe, takie jak ruch wahadła lub losowe, takie jak ruch opony na drodze. Wibracje są czasami „pożądane”. Na przykład ruch z kamertonu, trzcina przekształcona w instrument dęty, harmonijka, lub stożek głośnika wprawiany w wibracje. Takie rodzaje wibracji są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania różnych urządzeń. Częściej jednak wibracje są niepożądane, marnują energię i tworzą niepożądane dźwięki – szum. Na przykład, ruchy wibracyjne silnika, silnika elektrycznego, lub jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego w eksploatacji są zazwyczaj niepotrzebne. Takie wibracje mogą być spowodowane przez brak równowagi części wirujących, tarcie nierównej, zazębienia zębów przekładni, itp. Ostrozne projektowanie zazwyczaj służy zminimalizowaniu niepożądanych wibracji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Badania wibracyjne ... Badania wibracyjne

Systemy do badań wibracyjnych charakteryzują się szerokim zakresem sił, co umożliwia ścisłe dopasowanie odpowiedniego modelu wzbudnika i wzmacniacza do potrzeb danej aplikacji. Oferta firm w zakresie systemów do testów drganiowych to m.in: elektrodynamiczne systemy wibracyjne w zakresie od 9N do 245 kN, serwohydrauliczne systemy wibracyjne do 1000 kN, wzbudniki modalne, systemy o dużym skoku do 600 mm, cyfrowe wzmacniacze, systemy kontroli drgań pracujące w trybie sinusa, losowego sygnału, udaru, mieszanego układu, stoły ślizgowe z liniową oraz hydrostatyczną prowadnicą, systemy klimatyczne i temperaturowe, rozwiązania dedykowane, systemy kalibracyjne.

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.