Częstotliwość

Wpisy zawierające słowo kluczowe częstotliwość.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Mruczenie kota na zdrowie biologia i ochrona przyrody

Koty są naszymi przyjaciółmi. Ich obecność obniża ciśnienie, poprawia humor, sprawia, że szybciej wracamy do zdrowia, mobilizuje układ odpornościowy. Dawniej były 3 teorie na temat powstawania kociego mruczenia. Pierwsza mówiła, że mróczenie jest spowodowanie wibrowaniem fałszywych strun głosowych, położonych obok więzadeł głosowych. Druga mówiła, że turbulencje przepływu krwi wywołuja wibracje w klatce piersiowej i tchawicy, których energia jest przekazywana powietrzu w jamach zatok, gdzie powstaja fale akustyczne. Trzecia mówiła, że są to pozafazowe skurcze mięśni krtani brzusznej i częsci przepony. Niedawno odkryto, że mruczenie powstaje w kościach gnykowych położonych między podstawą języka a pod (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od czego zależy nadwrażliwość na dźwięki biologia i ochrona przyrody

Wiele osób skarży sie, że zwyczajne dźwieki są dla nich nie do zniesienia, jednak wiele osób jest na te dźwieki wyczulonych. I reakcja na dźwieki wcale nie jest związana z głośnością dlatego często leczenie często jest podpinane pod psychoterapię. A przecież dźwiek oprócz głośności ma jeszcze czestotliwość, która również na nas wpływa. Ten wpis dotyczy dźwieków słyszalnych, gdyż o takich jest mowa, różni ludzie róznie postrzegają dźwieki zależnie od częstotliwości i głośnego, to co dla jednego jest hałasem dla drugiego jest do zniesienia. Skalą akustyczna pomiaru dźwięku przez ludzkie ucho jest fon, jest on liczbowo równy poziomowi natężenia o częstotliwości 1 kHz. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiatraki na życzenie biologia i ochrona przyrody

Postaram się napisać obiektywnie, nie jestem stroną w sprawie budowy wiatraków w podanym mi miejscu. Elektrownie wiatrowe to jedne z tańszych (koszt stanowi tylko budowa elektrowni) i bardziej ekologicznych źródeł energii, wykorzystuje siłę działającą w przyrodzie jaką jest wiatr, czyli ruch powietrza. Wiatr porusza ramionami wiatraka generując prąd. Nie ma chemicznych zanieczyszczeń, jednak wadą jest potrzeba odpowiedniej prędkości wiatru, optymalna to 2 km/h. Mniejsze predkości są słabe by wiatraki były wydajne, zbyt silny wiatr może zniszczyć ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »