Diament

Wpisy zawierające słowo kluczowe diament.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

węgiel biologia i ochrona przyrody

Istnieje wiele legend na temat węgla, często krzywdzących, a tak naprawdę węgiel jest podstawa życia na Ziemi, rusztowania wszystkich związków budujących organizmy żywe ma podstawę szkielet węglowy: białka zbudowane z aminokwasów, które mają łańcuch węglowy (alifatyczne) lub pierścień węglowy (aromatyczne) grupę karboksylową COOH- i aminową, lipidy budujące m. in. błony komórkowe zbudowane są z łańcucha węglowodorowego i grupy karboksylowej oraz rózne modyfikacje, DNA i RNA są zbudowane z zasad azotowych mających pierścień węglowodorowy i grupy funkcyjne reszt kwasu ortofosforowego i cukru rybozy i deoksyrybozy-oba pięciowęglowe, wszystkie substancje biologicznie czynne: witaminy, hormony, przeciwutleniacze, cukry zbudowane są ze szkieletu węglowodorowego i grup funkcyjnych. Obieg węgla w przyrodzie: Glukoza spożywana przez organizmy spalana jest w komórka (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Srebrny naszyjnik z diamentem FindYourCloth - ubrania, promocje, okazje, znane sklepy

486,00PLN   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Niebieski diament za 30 baniek. diamenty i brylanty

Za ponad 30 milionów dolarów został sprzedany największy owalny niebieski diament. Anonimowy nabywca kupił go przez telefon na aukcji zorganizowanej w Hongkongu przez dom aukcyjny Sotheby. Niebieski diament sprzedany za 32 mln dolarów: Licytacja diamentu trwała zaledwie kilka minut. Wydobyty w RPA drogocenny kamień waży nieco ponad 10 karatów i jest najdroższym jaki kiedykolwiek sprzedano w Azji.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Diament syntetyczny, zastosowanie i podział Blog Kordelasa

Czołem Teraz trochę o diamentach, to będzie taki prolog do opisu narzędzi diamentowych, głownie tarcz diamentowych i wierteł, ale o tym później. Diament jest najtwardszym ze znanych minerałów, także przepięknym i oszałamiającym, węgiel w postaci krystalicznej, bo tym jest w rzeczywistości, który od dawna frapuje dusze i umysły wszystkich ludzi.    Charakteryzuje się bardzo małym współczynnikiem tarcia, ma najmniejszy współczynnik rozszerzalności termicznej, jest chemicznie obojętny i odporny na ścieranie, jest izolatorem elektrycznym i jednocześnie bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Jest przejrzystyw widmie ultrafioletowym i podczerwonym. Ze względu na tak fenomenalne właściwości znajduje zastosowanie, włączając jak najbardziej zastosowanie jubilerskie, jako zapobiegawcza powłoka diamentowa nanoszona na implanty stawów, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
6C, czyli jak kupować diamenty diamenty i brylanty

6C, czyli jak kupować diamenty C, jak cut czyli szlif. Od jakości szlifu zależy brylancja kamienia, czyli mówiąc ogólnie to jak bardzo się świeci. Najwyższym stopniem jest excellent, potem Very, good, good a na końcu fair. Właściwie wszystkie kamienie z szlifem, w jakości good lub wyżej posiadają silna brylancie. C jak Carat, czyli masa kamienia. Im kamień cięższy tym jego koszt jest wyższy. Trzeba brać pod uwagę, ze koszt np. dwóch kamieni po 0.5Ct nie jest równy jednemu kamieniowi 1ct. Kamień 1ct będzie droższy, ponieważ wydobywa się mniej dużych kamieni surowych, przez co trudniej jest wykonać jeden duży kamień. C jak color, czyli barwa kamienia. Im kamień bielszy, tym droższy. W diamentach stosuje się skale GIA, gdzie najwyższa barwa to D, czyli kamień właściwie bezbarwny do najniższego, Z czyli kamień jest żółtawy. C jak clarity, czyli czystość. Czystość to ilość inkluzji zawarta w d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
The Vivid Pink diamenty i brylanty

Sprzedano The Vivid Pink - 5-karatowy unikatowy różowy diament, który został wystawiony na aukcji Christie's w Hong Kongu.   Unikatowy okaz najtwardszego minerału świata kupił  prywatny kolekcjoner za 10,78 milionów dolarów. Vickie Sek, kierownik azjatyckiego oddziału Christie's dodaje, że do tej pory "osiem z dziesięciu najdroższych klejnotów zostało sprzedane prywatnym azjatyckim kolekcjonerom".  Warto dodać, że nabywca różowego diamentu zapłacił, w przeliczeniu, za jeden karat 2,1 miliona dolarów.  Tym samym został ustanowiony nowy rekord cenowy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Żółty diament na aukcji diamenty i brylanty

15 listopada w Genewie, w domu aukcyjnym Sotheby’s odbędzie się jedna z ciekawszych aukcji tego roku. Pod młotek pójdzie jeden z największych i najpiękniejszych żółtych diamentów. 110 karatowy kamień,  może być wart nawet $ 15 milionów. Diament został znaleziony w ubiegłym roku w RPA.   Wcześniej drogocenny kamień odwiedzi Londyn i Nowy Jork, by zwiększyć potencjalne grono nabywców.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif schodkowy diamenty i brylanty

Szlif schodkowy -  stosuje się przede wszystkim do obróbki przezroczystych kamieni kolorowych np. szmaragdów, topazów, turmalinów, rubinów.                                       Cechują go:   -    prostokątny lub kwadratowy zarys ściany czołowej = tafli -    równolegle ułożone, prostokątne fasetki przypominające schodki w obrębie pasa czyli rondysty -    naroża kamieni mogą być zeszlifowane, wówczas uzyskuje się zarys ośmiokątny.   Odmiany szlifu schodkowego:   -    tablicowy -    kwadratowy -    ośmiokątny - (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szlif fasetkowy diamenty i brylanty

    Szlif fasetkowy - wielościenny   Rodzaj szlifu polegający na wykonaniu na kamieniu płaskich powierzchni (zwanych fasetkami) o różnych zarysach.   Zasadą szlifu fasetkowego jest obróbka kamienia w ten sposób, aby cały został pokryty symetrycznymi płaszczyznami, dla których utarła się nazwa „fasetki”. Koronę kamienia wieńczy największa fasetka – „tafla”. Przez powierzchnię tafli przenikają promienie świetlne aż do podstawy kamienia zwanej szpicem, który odbija promienie jak lustro, kierując je z powrotem przez fasetki korony i taflę – daje to efekt brylancji (zostanie on osiągnięty tylko wówczas, jeśli ułożenie fasetek będzie miało właściwy kąt dla danego kryształu). Prawidłowe kąty fasetek należy przyjmować na podstawie tabeli kątów krytycznych dla poszczególnych rodzajó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu HRD diamenty i brylanty

Ekspertyza instytutu HRD składa się z 3 stron, zacznę od drugiej gdzie są najważniejsze informacje. Od góry: Numer ekspertyzy, miejsce oraz data wydania Shape – kształt, a właściwie rodzaj szlifu /tutaj brylant/ Carat (weight) – masa w karatach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku / tutaj 1.61 ct/ Fluorescencja – czyli zdolność kamienia do świecenia pod światłem UV /zakres od nil czyli brak do very strong czyli bardzo silnej, tutaj slight czyli delikatna/ Cut – czyli ocena szlifu i wykończenia Proportions – proporcje kamienia czyli np. Czy kamień ma odpowiednia wysokość w stosunku do swojej średnicy / zakres od poor do excellent, tutaj excelent/ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikat diamentu diamenty i brylanty

Przy zakupach biżuterii jubiler zwykle wypisuje coś co zwane jest certyfikatem. Zgodnie z polskim prawem certyfikat możne wypisać każda osoba, ponieważ jego wartość jako dokumentu jest żadna. Tak samo sprawa wygląda z diamentami. Określenie certyfikat jest złym tłumaczeniem słowa “certyfikat” które w tym przypadku powinno brzmieć: ekspertyza. Dopiero ekspertyza (wykonana przez eksperta) jest dokumentem w jakikolwiek sposób wiążącym. Jednak słowo certyfikat weszło do słownika potocznego na tyle, ze nawet diamenty które posiadają wykonana ekspertyzę określa się jako “kamienie certyfikowane”.

Zobacz cały wpis na blogu »
Drezdeński zielony diament diamenty i brylanty

Drezdeński zielony diament            Drezdeński zielony diament zwany Zielonym Brylantem z Drezna lub Zielonym Drezdeńskim – jabłkowo-zielony diament o masie 40,7 kr. Największy znany zielony diament świata. Od XVIII wieku stanowi część saskich klejnotów koronnych i jest przechowywany w Grünes Gewölbe w Dreźnie.             Pochodzi prawdopodobnie z Brazylii i został znaleziony na początku XVIII wieku. W 1742 roku na Targach Lipskich zakupił go August III Sas za ogromną jak na owe czasy sumę 200 000 talarów. W 1768 roku oprawiono go w białe diamenty i wmontowano w ozdobną agrafę do kapelusza.           (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fajny blog diamenty i brylanty

Znalazłam naprawdę fajny blog o bliskiej mi tematyce: www.diamondchand.com. Polecam:)

Zobacz cały wpis na blogu »
Diament-53 Diament

W kolejnym moim blogu diament-53 ujawni swoje imię.A tak przy okazji Ci,którzy nie lubią idiotycznego Justina Biebera to wejdzcie na stronę  http://bieber.prala .pl/    wygrywamy z fanami Biebera!Więc proszę o głos.                                                                   

Zobacz cały wpis na blogu »
Diamenty przemysłowe diamenty i brylanty

Diamenty przemysłowe służą do  sporządzania ciągadeł do wyrobu cienkich drutów oraz do cięcia szkła i obsadzania koronek rdzeniowych świdrów wiertniczych często są wykorzystywane jako materiał szlifierski.  W  w laboratoriach zaczęto pracować nad poprawianiem jakości brylantów synterycznych.  Diamenty przemysłowe mogą być otrzymywane syntetycznie z grafitu. Niektóre z nich są pięć razy wytrzymalsze niż naturalne i przewodzą ciepło o połowę skuteczniej. Jest to ich wielką zaletą, wykorzystywaną do rozpraszania ciepła w urządzeniach elektronicznych oraz telekomunikacyjnych, a także przy produkcji części składowych lasera. Diamentowe szybki zostały wykorzystane przy budowie sondy kosmicznej NASA, wysłanej do badania Wenus.   Gatunek diamentów przemysłowych, używanych jedynie jako materiał szlifierski, nosi nazwę kongo  gdyż wydobywane są w Zairze (dawne Kongo Belgijskie).

Zobacz cały wpis na blogu »