Eit

Wpisy zawierające słowo kluczowe eit.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

EIT w Budapeszcie Poszukiwacz wiedzy

    Tak jak się obawiałem kilka dni temu Wrocław przegrał walkę o EIT. Unijni ministrowie nauki podjęli decyzję, że siedziba Instytutu będzie znajdowała się w Budapeszcie.       Polska otrzymać ma gwarancję, że we Wrocławiu powstanie jeden z sześciu ośrodków badawczych EIT. Ponad 20 ministrów poparło kandydaturę Budapesztu, pozostali byli skłonni przyłączyć się, byle tylko podjąć szybko decyzję. Jedynym krajem, który był zdecydowanie przeciwny, jak łatwo można się domyślić, była Polska. Głównym argumentem przemawiającym za Węgrami był fakt, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Polska zablokowała wybór Budapesztu na stolicę EIT Poszukiwacz wiedzy

      Na decyzję w sprawie lokalizacji Europejskiego Instytutu Technologii, będziemy musieli jeszcze poczekać. W nocy z czwartku na piątek Polska i kilka innych państw zablokowały wybór Budapesztu. Podczas spotkania ministrów krajów UE do kompromisu nie doszło. Decyzje mają zostać podjęte w czerwcu lub w drugiej połowie roku. Niestety szanse Wrocławia maleją. W pierwszym sondażowym głosowaniu kandydaturę węgierskiej stolicy poparło dwa razy więcej państw. Na rzecz Budapesztu silnie lobbują Francja i Niemcy.   Źródło: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym ma być EIT? Poszukiwacz wiedzy

      Wrocław walczy o to aby stać się siedzibą Rady Zarządzającej Europejskiego Instytutu Technologii. Warto przyjrzeć się jak wyglądał będzie ów instytut. Pierwotnie miał on być prestiżowym ośrodkiem akademickim, czymś na wzór amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology (MIT), jednak wobec ograniczeń budżetowych Komisja Europejska zaproponowała aby działał on jako sieć współpracujących ze sobą tzw. Wspólnot Wiedzy i Innowacji. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrocław centrum technologii? Poszukiwacz wiedzy

       Wrocław walczy o to aby stał się miejscem ulokowania Europejskiego Instytutu Technologii, który to ma pobudzić ducha innowacji w całej Unii Europejskiej.      Europa pragnie przeciwdziałać negatywnym tendencjom, takim jak: odpływ młodych utalentowanych naukowców za Atlantyk w poszukiwaniu lepszych laboratoriów i możliwości rozwoju oraz przenoszenie ośrodków badawczo-rozwojowych do Stanów Zjednoczonych, Chin czy Indii. Niepokojący jest również fakt, że coraz mniej Europejczyków wybiera trudne przyrodnicze kierunki studiów. Poza tym na badania naukowe wydaje się zdecydowanie mniej na Starym Kontynencie niż w USA.       Z tymi tendencjami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »