Inpost

Wpisy zawierające słowo kluczowe inpost.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Paczkopunkt dlaczego wybrać Narzędzia do warsztatu

"Paczkopunkt" to pojęcie związane z obszarem logistyki i dostaw, zwłaszcza w kontekście przesyłek kurierskich. Zarówno paczkopunkt, jak i paczkomat, stanowią alternatywne metody odbioru przesyłek dla klientów, ale różnią się między sobą. Paczkomat:Paczkomat to automatyczny terminal paczkowy, zazwyczaj umieszczony w miejscach publicznych, takich jak parkingi, centra handlowe, stacje benzynowe itp. Klienci mogą skorzystać z paczkomatu, wybierając go jako miejsce dostawy podczas składania zamówienia online. Po dostarczeniu przesyłki do paczkomatu, klient otrzymuje unikalny kod odbioru. Aby odebrać przesyłkę, wystarczy podać ten kod na terminalu paczkomatu, który następnie udostępnia przesyłkę. Paczkopunkt:Paczkopunkt to również miejsce odbioru przesyłek, ale w odróżnieniu od paczkomatu, paczkopunkt to zazwyczaj punkt odbioru w sklepie lub innym przedsiębiorstwie. To może by (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Paczkopunkt" oraz "paczkomat" to obie usługi związane z odbiorem i nadawaniem paczek, ale istnieją między nimi pewne subtelne różnice. Lutownica

"Paczkopunkt" oraz "paczkomat" to obie usługi związane z odbiorem i nadawaniem paczek, ale istnieją między nimi pewne subtelne różnice. Paczkomat: Paczkomat jest to automatyczny punkt odbioru przesyłek, który umożliwia zarówno nadawanie, jak i odbieranie paczek w dowolnym momencie, nawet poza godzinami pracy placówek pocztowych. Zazwyczaj znajduje się on na terenie miast, w łatwo dostępnych miejscach, takich jak centra handlowe, stacje benzynowe czy osiedlowe sklepy. Proces odbioru lub nadania paczki w paczkomacie odbywa się za pomocą kodu otrzymanego wcześniej drogą elektroniczną, który jest wprowadzany na odpowiednim panelu dotykowym. Paczkomaty są obsługiwane przez różne firmy kurierskie i operatorów logistycznych. Paczkopunkt: Paczkopunkt to również punkt odbioru i nadawania przesyłek, jednak różni się od paczkomatu przede wszystkim tym, że jest obsługiwany przez pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Paczkopunkt vs. Paczkomat: Rozróżnienie i Funkcje Aktualności oraz ważne informacje

Paczkopunkt vs. Paczkomat: Rozróżnienie i Funkcje W dzisiejszych czasach, zwiększone tempo życia oraz rosnące potrzeby związane z dostawą przesyłek wymagają nowoczesnych i efektywnych rozwiązań. W tym kontekście, usługi paczkowe stały się niezwykle istotne, a jednymi z najpopularniejszych są paczkomaty i paczkopunkty. Choć oba te terminy brzmią podobnie, różnią się swoimi funkcjami i sposobem działania. Paczkomat: Paczkomat to automatyczna skrytka, która umożliwia odbiór przesyłek 24/7. Zazwyczaj znajduje się na publicznych miejscach, takich jak parkingi, stacje benzynowe czy centra handlowe. Proces korzystania z paczkomatu jest prosty - po złożeniu zamówienia online, klient wybiera opcję dostawy do paczkomatu. Po dostarczeniu paczki do odpowiedniego paczkomatu, otrzymuje się unikalny kod, który po wpisaniu na terminalu paczkomatu, umożliwia otwarcie skrytki z przesyłką. Paczkopunkt: Pa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Starcie operatorów pocztowych Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

Poczta Polska a In Post – walka o klientów? Tak Poczta Polska, jak i prywatna firma usługowo – pocztowa In Post na dobre zaczęły walkę o klientów. Ta druga po wygranej bitwie o „blaszki”, przy użyciu których mogła dostarczać paczki o wadze poniżej 50 g (wyłączność w tej dziedzinie wciąż należy do Poczty Polskiej), postanowiła wprowadzić dodatkowe ułatwienia dla własnych klientów. Firma wcieliła bowiem w życie możliwość ubezpieczenia korespondencji pocztowych(szczególnie ważnych listów poleconych ekspresowych a także pączek). Daje to pewną gwarancję zwrotu kosztów w wypadku zniszczenia lub utraty ubezpieczonej paczki. In Post Finanse oferuje dodatkowo m.in. możliwość nadawania przekazów pieniężnych krajowych oraz zagranicznych, a klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych oraz pożyczkowych jak również możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp.. również w miejscu zamieszkania za pośrednictwem listonoszy tej spółki. Do podstawowych zale (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Walka operatorów pocztowych? O roznosicielach słów kilka

Poczta Polska kontra In Post – walka o klientów? Zarówno Poczta Polska a także prywatna firma usługowo – pocztowa In Post na dobre rozpoczęły walkę o klientów. Ta druga po wygranej bitwie o „blaszki”, za sprawą których mogła dostarczać przesyłki o wadze poniżej 50 g (wyłączność w tej dziedzinie wciąż należy do Poczty Polskiej), postanowiła wprowadzić dodatkowe ułatwienia na rzecz swoich klientów. Firma wcieliła bowiem w życie możliwość ubezpieczenia korespondencji pocztowych(szczególnie ważnych listów poleconych ekspresowych i pączek). Daje to gwarancję zwrotu kosztów w wypadku zniszczenia lub utraty ubezpieczonej paczki. In Post Finanse oferuje również m.in. sposobność do nadawania przekazów pieniężnych krajowych oraz zagranicznych, natomiast klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych oraz pożyczkowych oraz możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp.. także w miejscu zamieszkania za pośrednictwem listonoszy tej spółki. Do głównych za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poznajmy bliżej operatora pocztowego Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

InPost wcielił w życie ofertę ubezpieczenia wysyłek. Usługa owa skierowana jest do ludzi posyłających wartościowe listy polecone ekspresowe oraz paczki. Najświeższa propozycja InPost weszła w życie na obszarze całej Polski, w każdych Punktach Obsługi Klienta oraz filiach InPost i jest możliwość z niej korzystać już od pierwszej połowy lipca 2008 . InPost gwarantuje korzystającym - w wypadku destrukcji, defektu bądź straty ubezpieczonej przesyłki - refundację kosztów w wysokości oszacowanej w statusie usług. Zgodnie z istniejącym cennikiem przesyłkę można ubezpieczyć do kwoty pięciuset bądź tysiąca złotych, w zależności od jej wartości, dopłacając do ceny danego listu lub paczki stosownie 2 czy też 3 złote. Ubezpieczenie przesyłek obowiązuje od momentu nadania korespondencji do czasu jej sprawnego przekazania do adresata, w trakcie przewozu środkami transportu InPost. „Nowa usługa jest punktem naszej strategii postępowej, która zakłada podniesienie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O operatorze O roznosicielach słów kilka

InPost wcielił w życie opcję ubezpieczenia wysyłek. Usługa owa skierowana jest do interesantów wysyłających wartościowe korespondencje polecone ekspresowe oraz paczki. Nowa oferta InPost działa na terenie całego kraju, we wszystkich Biurach Obsługi Klienta oraz oddziałach InPost, a dodatkowo można z niej korzystać od pierwszej połowy lipca 2008. InPost daje gwarancję klientom - w chwili destrukcji, uszkodzenia bądź zagubienia ubezpieczonej przesyłki - refundację kosztów pieniężnych w wysokości nałożonej w regulaminie usług. Zgodnie z aktualnym cennikiem wysyłkę można ubezpieczyć do sumy pięciuset ewentualnie 1000 zł, w stosunku od jej wartości, dopłacając do ceny właściwego listu czy też innej przesyłki adekwatnie dwa czy też 3 zł. Ubezpieczenie listów obowiązuje od nadania korespondencji aż do chwili jej doręczenia aż do odbiorcy, w trakcie przewozu środkami transportu InPost. Najnowsza usługa jest cząstką naszej taktyki rozwojowej, która ma w za (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć wszystkim Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

Na początek pragnę się podzielić miłą nowinką o opcji uporania się z kłopotliwymi awizami. W Gazecie Prawnej w tekście(autor: Marek Kobylański) ukazała się wiadomość, że dnia 9 listopada bieżącego roku wejdzie w życie ustawa o komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej - Poczty Polskiej. Poczta Polska zostanie przekształcona w spółkę akcyjną - na razie z kapitałem wyłącznie państwowym. Firma będzie świadczyć usługi pocztowe, emitować i wycofywać znaczki pocztowe, kartki oraz koperty z wydrukowanym znakiem pocztowej opłaty. Poczta dodatkowo będzie zajmować się kolportażem wydawnictw,prasy, filatelistyki, świadczeniem usług finansowych, pośrednictwem finansowym i świadczeniem usług logistycznych. Więcej informacji w tej kwestii jest tutaj. W ostatnim czasie w internecie opublikowano spis firm, które są nomino (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowinki i nowostki O roznosicielach słów kilka

Na dobry początek pragnę się podzielić ciekawą nowinką na temat możliwości radzenia sobie z męczącymi awizami. W Gazecie Prawnej w artykule(autor: Marek Kobylański) ukazała się wiadomość, iż dnia 9 listopada bieżącego roku wejdzie w życie ustawa dotycząca komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej - Poczty Polskiej. Poczta Polska ma zostać przekształcona w spółkę akcyjną - na razie z kapitałem wyłącznie państwowym. Firma będzie świadczyć usługi pocztowe, emitować i wycofywać pocztowe znaczki, kartki pocztowe oraz koperty z drukowanym znakiem opłaty pocztowej. PP oprócz tego ma zajmować się kolportażem filatelistyki, prasy, wydawnictw, świadczeniem usług związanych z finansami, pośrednictwem finansowym, a także świadczeniem usług logistycznych. Więcej informacji na ten temat jest tutaj. Kilka dni temu w inte (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowe info na blogu O roznosicielach słów kilka

www.tf.pl podaje informację, że InPost Finanse, w związku z dynamicznym wzrostem, zaczyna świadczenie usług w dziedzinie outsourcingu bankowego. Nowa idea firmy przeznaczona jest do instytucji obracających się w sektorze pożyczek i finansowego pośrednictwa. W artykule umieszczono wypowiedź Prezesa InPost, Rafała Brzoski, który stwierdza, że jest to pierwsze w kraju tego typu rozwiązanie proponowane z wykorzystaniem niezależnego operatora usług pocztowych. Sprzedaż za pomocą InPost podstawowych bankowych produktów oraz pożyczkowych podmiotom indywidualnym w siedzibie albo miejscu zamieszkania, umożliwi instytucjom finansowym bezproblemowe dotarcie z propozycją do więcej niż 3 mln osób, które pozyskują korespondencję za pośrednictwem firmy. www.e-logistyka.pl poinformował, że brytyjski operator krajowy traci coraz większe udział (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Parę ciekawostek ze świata Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

www.tf.pl podaje informację, że InPost Finanse, w związku z dynamicznym wzrostem, wprowadził świadczenie specjalistycznych usług z dziedziny bankowego outsourcingu. Nowa propozycja firmy ukierunkowana została do instytucji prowadzących działalność w sektorze pożyczek i pośrednictwa finansowego. W artykule zamieszczono wypowiedź Prezesa InPost, Rafała Brzoski, który stwierdza, iż jest to pierwsze w Polsce tego rodzaju rozwiązanie oferowane przez niezależnego operatora usług pocztowych. Sprzedaż dzięki InPost podstawowych bankowych produktów oraz pożyczkowych podmiotom indywidualnym w siedzibie czy też miejscu zamieszkania, umożliwi instytucjom finansowym bezpośrednie dotarcie z propozycją aż do przeszło 3 mln klientów, które otrzymują korespondencję za pośrednictwem firmy. www.e-logistyka.pl poinformował, że brytyjski operator n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzisiaj na tapecie... O roznosicielach słów kilka

Poczta Polska podała informację, iż nasz rząd zgłosił chęć skorzystania z opcji zwiększenia okresu ochronnego na usługi pocztowe. Wniosek został wysłany przez Ministerstwo Infrastruktury do Komisji Europejskiej 22 sierpnia 2008 roku. Gdyby został przyjęty, całkowite otworzenie rynku usług pocztowych może mieć miejsce dopiero 1 stycznia 2013. Gazeta Wyborcza (Autor: Marcin Bojanowski) informuje, że zła passa OFE ciągnie się już ponad rok. Oszczędności właścicieli funduszy emerytalnych zmniejszyły się średnio o 10%. Najbardziej do tej chwili ucierpieli członkowie Polsatu, straciwszy 15%. Członkowie OFE Pocztylion utracili w ciągu ostatnich 12 miesięcy 8,5%. Firma UPS rozpoczęła kampanię wdrażającą najnowszą usługę z hasłem "Kim jest Widget UPS". Kampania ma promować aplikację - widget UPS, która pozwala na bezpośredni dostęp do strony UPS.com, upraszcza procedurę wysyłki i daje możliwość podglądu statusu wysłanych paczek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zwykle o... Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

Spółka Poczta Polska poinformowała, że nasz rząd zgłosił chęć skorzystania z opcji zwiększenia ochronnego okresu na usługi pocztowe. Wniosek wysłało Ministerstwo Infrastruktury do Komisji Europejskiej dnia 22 sierpnia 2008 roku. Jeżeli zostanie przyjęty, pełne otwarcie rynku usług pocztowych mogłoby mieć miejsce dopiero 1 stycznia 2013. Gazeta Wyborcza (Autor artykułu: Marcin Bojanowski) poinformowała, że zła passa OFE ciągnie się już ponad rok. Oszczędności właścicieli funduszy emerytalnych zmniejszyły się przeciętnie o 10%. Najmocniej do tej chwili poszkodowani są członkowie Polsatu, straciwszy 15%. Członkowie OFE Pocztylion stracili w ciągu ostatniego roku 8,5%. Firma UPS rozpoczęła kampanię wprowadzającą najnowszą usługę pod hasłem "Kim jest Widget UPS". Kampania promuje aplikację - widget UPS, która umożliwia bezpośredni dostęp do strony UPS.com, upraszcza procedurę wysyłki i dostarcza możliwość podglądu statusu wysłanych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomówmy o... O roznosicielach słów kilka

Rzeczpospolita podała informację, że Mirosław Jakubowski rezygnuje ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego Poczty Polskiej. Jego następcą będzie Agnieszka Sardecka. Pozostając przy Poczcie Polskiej, to niestety, jestem zmuszony przyznać, że ostatnie opinie docierające z wielu różnych źródeł na temat tego dostawcy pocztowego są niezbyt pochlebne. Dotyczy to m.in. sprawy, o której napisała Gazeta Wyborcza. Chodzi o kradzieże i zaginięcia przesyłek pocztowych obsługiwanych przez Pocztę. Większą ilość informacji można znaleźć choćby tutaj. Popularnym ostatnio zagadnieniem są euroskrzynki. Zdecydowana większość (w tym również ja:)) uważa je jako czynnik, otwierający im dostęp do usług niezależnych operatorów pocztowych (np. InPost) tym samym zapewniający lepszą jakość obsługi niż Poczta Polska.

Zobacz cały wpis na blogu »
Grzechem by było nie napisać o... Co każdy listonosz powinien wiedzieć?

Rzeczpospolita napisała o tym, że Mirosław Jakubowski odchodzi ze stanowiska zastępcy dyrektora generalnego Poczty Polskiej. Jego następcą będzie Agnieszka Sardecka. Pozostając przy Poczcie Polskiej, to niestety, trzeba przyznać, że ostatnie słuchy docierające z wielu źródeł na temat giganta pocztowego są niezbyt pochlebne. Dotyczy to m.in. sytuacji, o której rozpisywała się Gazeta Wyborcza. Chodzi o kradzieże i zaginięcia przesyłek obsługiwanych przez Pocztę. Więcej informacji można poznać choćby tutaj. Popularnym ostatnio zagadnieniem są euroskrzynki. Zdecydowana większość (w tym również ja:)) uznaje je jako czynnik, który ułatwi im dostęp do usług niezależnych operatorów pocztowych (np. InPost) i zapewniający lepszą jakość obsługi niż Poczta Polska.

Zobacz cały wpis na blogu »