Kura

Wpisy zawierające słowo kluczowe kura.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Jak dbać o domowe ptaki w czasie lęgów i wysiadywania biologia i ochrona przyrody

Kura siedzi na jajach 21 dni, w tym czasie planujemy lokum kurzej rodzinie, kiedy wiele kur wysiaduje naraz kurczęta chodzą pomiędzy matkami, które porzucają jaja na rzecz wyklutych kurcząt lub porzucają dzieci siedząc dalej, my musimy kolejno odkładać kurczęta do pudełka, by kura siedziała dalej, kura jeśli za długo nie widzi dzieci porzuca jaja, więc po dobie izolacji oddajemy jej dzieci. Kwoki z kurczętami nie dołączamy od razu do stada-koguty mogą zrobić im krzywdę, kurę z dziećmi lokujemy w wolierze lub wydzielonym miejscu w kurniku. Nie łączymy kwok, ta co siedzi na jajach porzuci je dla kurcząt, a jak są mamy z dziećmi dzieci pójdą do najczulszej mamy. Woliera musi mieć gęste oczka, by pisklęta nie wyszły nimi, być duża, musi mieć świeżą wodę, kurze dajemy wyższy podajnik z trawą i ziarnem, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak ratować zwierzęta w czasie powodzi biologia i ochrona przyrody

Powódź to zagrożenie też dla zwierząt. Kiedy trzeba się ewakuować trzeba jak najwcześniej zgromadzić potrzebne rzeczy-wodę butelkowaną, leki w nieprzemakalnej apteczce dla nas i pupila, saszetki z karmą, ubrania, buty, rzeczy dla dzieci i seniorów, których mamy pod opieką-tak jak przed podróżą. Najlepiej trzymać to w plecaku, który można łatwo nałożyć na plecy, ręce przydadzą się do czego innego. Najlepiej wyjechać możliwie wcześniej, podczas powodzi zwierzę może spanikować i uciec, a osba niedołężna może nie być w stanie poruszać się odpowiednio szybko. Jeśli tylko pojawi się komunikat o możliwości powodzi najlepiej od razu wyjechać do rodziny lub znajomych mieszkających na niezgrożonych terenach. Jeśli jesteśmy młodzi, silni i mamy pod opieką tylko zwierzęta można zawieźć je do kogoś ze znajomych lub rodziny. Każdy właściciel kota musi mieć transporter, w którym można bezpieczne wozić i nosić pupila, psy najlepiej trzymać na smyczy, b (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
opieka nad starszymi zwierzętami gospodarskimi biologia i ochrona przyrody

Krowa niestety krowy żyją zbyt krótko w porównaniu do tego ile może żyć ich gatunek, krowy są wykorzystywane ponad ich możliwości rozrodowe lub zabijane dla mięsa, a chodzi o to, by czujące zwierzę miało zaspokajane potrzeby i było traktowane z szacunkiem. Krowy potrzebują miękkiego legowiska wymoszczonego słomą, sianem, paskiem, bezpiecznego miejsca do wycielenia, do którego idą 3 tygodnie przed porodem i gdzie są 3 tygodnie po porodzie. Odpowiedniego miejsca do jedzenia-krowy lubią jeść razem, przebywać razem, każa potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, najlepiej czują się na pastwisku. Krowy jedza zasobne w celulozę i ligniny części roślin, potrzebują miejsca, gdzie mają swobodny dostęp do jedzenia i miejsce do trawienia. Im starsza krowa tym częściej potrzebuje badań weterynaryjnych i lec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
opieka nad młodymi zwierzętami gospodarskimi biologia i ochrona przyrody

Krowa-cielęta po urodzeniu często są niedotlenione, wyziębione, mają kwasicę oddechową i metaboliczną, zwykle te stany same mijają, cielęta z normalnych porodów zosawiamy cielę z mamą i dezynfekujemy pępek, w ciągu 2 godzin cielę musi dostać siarę, jeśli cielę nie może być z mamą my musimy dać mu siarę po wcześniejszym osuszeniu celem pobudzenia jelit i zapobieganiu utracie. Jeśli noworodek nie może oddychać drażnimy nosek słomą, wylewamy mu na głowę zimną wodę, ściskamy przegrodę nosową. Jeśli w drogach oddechowych zalegaja wody płodowe trzeba trzymać cielę za tylne nogi głową w dół na 90 sekund lub ułożyć w pozycji mostkowej-lepsze jest ułożenie na mostku, bo kiedy cielę zwisa głową w dół narządy układu pokarmowego uciskają przeponę. Prawidłowa temperatura cielęcia to 38,5-39,5 st, poniże (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O miłości kury rosołowej do mojej lokatorki

No więc wczoraj moja lokatorka (a właściwie ja jej) zrobiła sobie rosół. Tak, wiem jak to brzmi. No po prostu zupę. A żeby nie smakowała jak ściera, to [od teraz słowo lokatorka będę zastępować nickiem Vai, albo Aev. Zależy co wam przypadnie do gustu] wrzuciła do tego nieszczęsnego rosołu korpus. I muszę nadmienić, że Vai jest stworzeniem nad wyraz wybrednym, więc nie je 'elementów wewnętrznych' kurzych padlin kurczaków. I po jakimś czasie bierze sobie trochę rzeczonej zupy do miski, a tam... kurze serducho. Radośnie pływa ponad makaronem i sobie brzydko wygląda. I takim oto cudownym sposobem w udziale przypadła mi miska rosołku (nic nie poradzę, biorę co dają :'D ).

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi uĹźytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.