Lato

Wpisy zawierające słowo kluczowe lato.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

optymistycznie o klimacie biologia i ochrona przyrody

Poprzednie wpisy o klimacie były katastroficzne, teraz cś optymistycznego-poprzednie małe epoki lodowcowe wydarzały się, kiedy nakładały się na na sienie słabe cykle 90-letnie Gleisberga i słabe 200-letnie cykle Suessa. Obecnie mamy słabiutki cykl Gleisberga, ale silny cykl Suessa, stąd nadzieja, że minimum Landscheitda nie będzie tak dotkliwe jak poprzednie minima, jest nadzieja na ciepłe i lata. Co prawda nie będzie tak jak jeszcze 30 lat temu, kiedy ciepłe lata zdarzały się co roku, ale raz na kilka lat zdarzy się rok taki jak miniony. Raz na kilka lat zdarzy się ciepła jesień czy wiosna. Warto cieszyć się tymi ciepłymi okresami i wykorzystać je jak najlepiej. Nie możemy oczekiwać corocznych upałów i cieplutkich wiosen, ale co 4-6 lat będą się pojawiać.

Zobacz cały wpis na blogu »
Buty Sportowe Na Wiosnę Buty i odzież sportowa

Buty Sportowe na Wiosnę Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów sportowych na wiosnę 2023 które możesz zakupić w sklepie internetowym V2SHOP.PL, takich jak rodzaj aktywności, którą planujesz wykonywać, rodzaj nawierzchni, na której będziesz się poruszać, a także twoje indywidualne preferencje i potrzeby.Oto kilka ogólnych wskazówek: Do biegania po asfalcie lub chodniku  Bieganie na asfalcie lub chodniku: Jeśli planujesz biegać na twardych nawierzchniach, warto zwrócić uwagę na buty z dobrą amortyzacją, która zapewni ochronę przed wstrząsami. Przykładami takich butów mogą być: Nike Air Zoom Pegasus, Adidas Ultraboost, New Balance Fresh Foam 1080. Obuwie Na Siłownię  Trening siłowy: Jeśli planujesz trening siłowy, buty z płaską podeszwą lub minimalnym dropem (różnicą wysokości między piętą a palcami) będą naj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lato 2004 rok Pamiętnik zbuntowanej nastolatki aż po dorosłość

Jest lato 2004 roku. Mam na imię Klara i jestem zwykłą nastolatką z małego nadmorskiego miasteczka. Otaczam się niewielkim gronem przyjaciół, moja najlepsza przyjaciółka, a zarazem sąsiadka Julia, kolega mojego brata, podkochujacy się we mnie bez wzajemnosci-Kacper, kolega mojego brata, znający wszystkich w mieście Wiktor i moja szkolna przyjaciółka z jednej ławki-Monika. Tego właśnie lata razem z Julią poznaliśmy wiele nowych osób. Między innymi grupkę chłopaków, z którymi zaczęłyśmy się szwedac całymi dniami żeby gdzieś po kryjomu zapalić papieroska 🤭 Palić nauczył mnie kilka miesięcy wcześniej Wiktor z moim bratem Markiem.  Tego lata, z nowo poznanymi kolegami razem z Julią ze świata lalek, skakanek i bajek przenioslysmy się w nieco inne życie.  Pewnego wieczoru, gdy Jula spala u mnie przyszedł pijany Marek. Opowiadał nam, że pali marihuanę. Nakręciliśmy się na to żeby spróbować i w wielkim szoku napisałam SMS do kolegi, Bartka o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obiektywnie o klimacie biologia i ochrona przyrody

Wiadomo, że klimat zmienia się od początku istnienia Ziemi. Zmieniał się przed pojawieniem sie ludzi, będzie zmieniał po nas. Jest wiele źródeł orędujących tzw. ocieplenie jako Prawdę Objawioną, a każdego kto ma inne zdanie źródła te starają się osmieszyć. Zastosowano nawet formę cenzury, jak niezapraszanie na ważne konferencje naukowców, którzy zauważają odwrotny kierunek zmian.Wystarczy znać historię na poziomie szkoły średniej by wiedzieć, że podobne metody są stosowane do zarania dziejów np. Konsensus na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogród w trzecim kwartale biologia i ochrona przyrody

Lipiec - lipiec to miesiąc dojrzewania moreli, porzeczek, agrestu, jagód, borówek, czereśni, wiśni, truskawek, poziomek, wczesnych jabłek, pierwszych śliwek - drzewka i krzewy podlewam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogród w drugim kwartale biologia i ochrona przyrody

Kwiecień, - teraz kończymy przycinanie drzewek najbardziej wrażliwych na mróz, moreli, brzoskwini, nektarynki, śliwy, na początku kwietnia przycinamy winorośl, która owocuje na jednorocznych pędach wyrastających ze zdrewniałych pędów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wspomnienie upałów biologia i ochrona przyrody

Niestety skończyło się klimatyczne lato, skończyły sie upały, znów trzeba wkładać wiele warstw ubrań, które nie chronią przed cieknięciem z nosa, kiedy przebywamy na zewnątrz, gdyż nie osłaniają twarzy. Zanim w budynkach rozpocznie sezon grzewczy w pracy i blokach trzeba chodzić w kilku wartwach ubrań, na szczęście mieszkańcy domkow jednorodzinnych sami decydują kiedy grzeją, a i tak przez kilka godzin w zakładzie pracy jest zimno, jeszcze nie najgorzej, w budynkach nie drętwieją ręce ani nie cieknie z nosa, ale klimat się zmienia więc jeśli nie wydłużymy sezonu grzewczego na okres od września do maja za kilka lat to nas właśnie czeka. Dobrze, że nie pada deszcz przynajmniej można wyjść na spacer póki jeszcze dzień w miarę długi, niestety przesunięcie godziny na czas zimowy już za miesiąc to uniemozl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oś Ziemi biologia i ochrona przyrody

Dziś pierwszy dzień zimy kalendarzowej, dawniej najkrótszy dzień w roku przypadał we Wigilię Bożego Narodzenia, a najkrótsza noc przypadała 24 czerwca na świętego Jana, teraz przypada ok. 21.06. Dlaczego tak jest? Otóż to zmiany nachylenia osi Ziemi. Nie jest to tak katastroficzne zjawisko jak kreują to media, właściwie przebiega niezauważalnie. Z wykładów z geologii ogólnej pamiętam, że w czasach kilka tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa oś Ziemi była skierowana w odwrotną stronę niż teraz. Ale o samej osi. Ziemia wykonuje 3 rodzaje ruchów, jeden to ruch obiegowy do okoła Slońca, od którego zależą pory roku, drugi to ruch Ziemi wokół osi, trzeci to ruch samej osi, która odchyla się niczym oś bąka, czyli zakręcanej zabawki dla dzieci, trzeci to ruch obrotowy, wokół tejże osi, od niego zależą pory dnia. Oś Ziemi to pros (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ekologia roślin 9 biologia i ochrona przyrody

Fenologiczne pory roku. Zakwitanie roslin zależy od pór roku. Botanicy wyróżnili przedwiosnie, gdy kwitną drzewa, krzewy i byliny przed pojawieniem sie liści, wskaźnik to kwiaty podbiału pospolitego Tussilago farfara, leszczyny pospolitej Corylus avellana, olchy Alnus sp., topoli Populus sp., przebiśniegu śniezyczki Galanthus nivalis, przylaszczki popsolitej Hepatica nobilis, złoci żółtej Gagea lutea, zawilca gajowego Anemone nemorosa i ziarnopłonu wiosennego Ficaria verna. Pierwiosnie, kwitna drzewa i krzewy, które wypuszczaja paki kwiatowe i liści jednocześnie, wskaźniki to czeremcha zwyczajna Padus avium, jabłonie Malus sp., grusze Pyrus sp., wisnie Prunus vulgaris, czereśnie Cerasus avium, śliwa tarnina Prunus spinosa, pierwiosnek wyniosły Primula elatior, porzeczka Ribes ps. Wiosna drzewa, krzewy i byliny z kwiatami rozwijajacymi sie po rozwoju liści, bez lilak Siringa vulgaris, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kosiarki Spalinowe Idealne Kosiarki 2021

Hejj! Dzisiaj porozmawiamy o tańszych propozycjach kosiarek, ale bez obaw dzięki tym kosiarkom z łatwością wasz ogródek bedzie piękniejszy od sąsiadki obok. Pierwszym kandydatem kosiarek, który jest bardzo polecany to:  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciasto z truskawkami przepisy - Milki

  Mąka pszenna – 2 szkl Jajka – 4 szt Cukier- 1,5 szkl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciasto truskawkowe Marysi przepisy - Milki

żółtka - 4 szt białka - 4 szt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koniec lata Świat moimi oczami

Miesiąc minął odkąd tutaj się pojawiłam. Wielokrotnie myslałam, wrócić! Napisać! Być! Ale za każdym razem to, co w głowie- nie dało się przelać na słowa, choćby takie elektroniczne. Jak co roku koniec lata zmusza mnie do wspominek, nostalgii i sprawia, że zmęczenie bierze górę nad wszystkim. Szkoła. Już do niej wróciłam. Mielismy być od wtorku, ale ja już w poniedziałek przyszłam zdrobić swoje, bo wiedziałam, że tydzień cięzki będzie. I rzeczywiście jest ciężko, trudno, niełatwo. Jak wrócić do skoły w TEJ nowej zamaseczkowanej rzeczywistości? Chcę normalności. Chcę lekcji z uczniami przed sobą, ale jak to będzie? Ilu z nas przetrwa?

Zobacz cały wpis na blogu »
Komary - Sposób na ukąszenia ... Balsam konopny, który chłodzi, znieczula, koi ! Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

  Wiosną komarów było mało, bo zimą nie było śniegu, a wiosną było mało opadów. Z tego powodu nie było małych zbiorników wodnych, w których mogłyby się rozwijać ich larwy. Teraz jest jednak inna sytuacja. Opadów deszczu jest bardzo dużo, tworzą się kałuże, więc larwy komarów mają miejsca do rozwoju. Można więc powiedzieć, że faktycznie przyroda "nadrabia zaległości". I to pełną parą. Co więcej, komary prawdopodobnie pozostaną z nami aż do końca lata.   Komary i upalny letni dzień ...Powyższe połączenie przywołuje na myśl niezbyt przyjemne wspomnienia. Gdy dokucza nam fala upałów, z domu chętniej wychodzimy wieczorami, gdy temperatura trochę spadnie. Wielu z nas lubi przesiadywać w swoich ogrodach gdzie niestety często można natkną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Naturalne sposoby na ochronę przed insektami. Mikstura na kleszcze chroniąca silniej niż DEET Olej CBD, herbata konopna, maść konopna - Konopna Farmacja Poznań

Lato to okres częstych wycieczek. Wówczas wielu podróżujących zażywa większego kontaktu z naturą. Wysoka trawa, zalesione ścieżki, czy gęste krzewy to naturalne środowisko kleszczy. Nieważne więc, czy wybieramy górskie wędrówki, biwak nad jeziorem, czy wypoczynek na działce, w każdym z tych miejsc można napotkać kleszcze. W takim wypadku należy odpowiednio się zabezpieczyć i poznać metody postępowania w przypadku ukąszenia przez kleszcza.   Według badań związki uzyskane z oleju kokosowego lepiej niż DEET zapobiegają przenoszeniu chorób i dyskomfortowi związanemu z ukąszeniami owadów.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »