Lilak

Wpisy zawierające słowo kluczowe lilak.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

ogród przyjazny motylom biologia i ochrona przyrody

Motyle lubią kwiaty trąbkowate dopasowane do ich ssawek. Chcąc zaprosić motyle do ogrodu pamiętajmy, że motyle lubią pachnące kwiaty jakjeżówka purpurowa lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte miejsca, żyzne, próchnicze, przepuszczalne, gliniaste gleby lekko kwaśne do lekko zasadowych-pH 5,5-7,5, podlewamy rano i wieczorem, gleba ma być równomiernie wilgotna, wiosną kompostujemy, w pojemnikach dajemy płynny nawóz dla bylin, musi być drenaż, przycinamy wiosną, nasiona namoczone przez noc w wodzie siejemy od marca do końca kwietnia na odchwaszczonym, słonecznym miejscu, odległość między rzędami to 40 cm, w doniczkach siejemy co 1-2 cm pod 2-4 mm ziemi, 15 cm siewki sadzimy co 30-40 cm, jesienią wykopujemy i dzielimy kępki, doniczki na zimę stawiamy na styropianie i owijamy agrowł&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kto kwitnie w maju biologia i ochrona przyrody

Niecierpek lubi słońce i półcień, przepuszczalne, próchnicze, żyzne, lekko wilgotne gleby, nasiona siejemy w marcu i kwietniu na rozsadę, pod koniec maja sadzimy do ziemi osteospermum lubi żyzne, przepuszczalne, piaszczyste, lekko kwaśne do obojętnych, umiarkowanie wilgotne do umiarkowanie suchych gleby ogrodowe, słońce, odporna na suszę i w ziemi lekkie przymrozki, można do wody przy podlewaniu dodać nawóz dla roślin kwitnących, od października do stycznia pobieramy sadzonki, nasiona siejemy w styczniu lutym do skrzynki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrody sensoryczne biologia i ochrona przyrody

Ogrody sensoryczne powstały do terapii osób słabowidzących i niewidomych oraz ludzi z zaburzeniami integracji sensorycznej, ale każdy może taki ogródek odwiedzić i założyć. Zadaniem tych ogrodów jest angażowanie innych zmysłów niż wzrok, ale również wzrok ma znaczenie. Dla wzroku ważne są kolory i kształty kwiatów, które mają cieszyć oczy od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Początkowo to łany cebulic, śnieżników, puszkinii, przebiśniegów, przylaszczek, zawilców, ranników, pełników, ziarnopłonu, potem kolorowe tulipany, orliki, ale też krokusy, narcyzy, lato to pora dzwonków, chabrów, maków, malw, liliowców, lilii, irysów, frezji, mieczyków, dalii, cynii, aksamitek, które kwitną też jesienią, jesień to pora astrów i wrzosów. Zieleni dostarczają różnokształtne tuje, cyprysiki i inne iglaki. Ale ogró (...)

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi uĚźytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.