Maciejka

Wpisy zawierające słowo kluczowe maciejka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

wrześniowe balkonowe pnącza, krzewy i jednoroczne, dwuletnie rośliny biologia i ochrona przyrody

jednoroczne wilec klapowany siejemy w marcu i kwietniu do inspektu, w maju do ziemi, można początkiem marca wysiać do doniczek i ustawić je na parapecie, po 15 maja sadzimy do ziemi, słońce, osłonięte od wiatru stanowisko, przepuszczalne, wilgotne, zasobne gleby, wrażliwy na przymrozki, na balkonie używamy dużych doniczekwilec purpurowy lubi słońce, półcień, żyzne, wapienne gleby, nasiona siejemy do ziemi w 1 połowie maja lub do doniczek w 1 połowie kwietnia, używamy doniczek torfowych, które sadzimy do gleby wraz z bryłą korzeniową, na balkon ceramiczne, zasilamy go kom postem i nawozami dla roślin kwitnących portulaka wielkokwiatowa lubi słońce, żyzne, przepuszczalne, suche gleby, słońce, nie lubi deszczu, nasiona siejemy w maju do ziemi, można wcześniej do skrzynek, ugniata (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
balkonowe czerwcowe krzewy i kwiaty jednoroczne biologia i ochrona przyrody

jednoroczne powój trójbarwny lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru miejsca, umiarkowanie żyzne, przewiewne, obojętne do lekko zasadowych gleby, osłony przed deszczem, nawozy mineralne dajemy co 2-3 tygodnie, przed sadzeniem posypujemy ziemię kompostem, nasion a siejemy do gruntu lub do skrzyne portulaka wielkokwiatowa lubi słońce, żyzne, przepuszczalne, suche gleby, słońce, nie lubi deszczu, nasiona siejemy w maju do ziemi, można wcześniej do skrzynek, ugniatamy je bez przykrywamy ziemią, w marcu do skrzynek, w kwietniu do inspektu, siewki pikujemy do torfowo-ziemnych doniczek, w połowie maja sadzimy w rozstawie 15x20 cm, w lipcu pobieramy sadzonki, ukorzeniamy je w lekkim, piaszczystym podłożu, zimujemy w jasnej, chłodnej szkl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
balkonowe rośliny jednoroczne, pnące, dwuletnie i krzewy kwitnące w sierpniu biologia i ochrona przyrody

dwuletnie malwa sadzimy jak najdalej by nie zasłaniały mniejszych roślin, nie lubi piasku i zbitej gliny, lubi żyzne, przepuszczalne, próchnicze gleby o pH 6-7, przed posadzeniem glebę głęboko kompostujemy,m lubią słoneczne stanowisko, zaciszne i osłonięte od wiatru, podlewamy w pierwszym roku bardziej, ziemia nie może być mokra ani zbyt sucha, nawozimy 1-2 razy w sezonie nawozem mineralnym, potrzebują palików do podparcia stokrotka lubi żyzne, przepuszczalne gleby, słońce, lekki półcień, lekko wilgotne podłoże, podlewanie 2-3 razy w sezonie, umiarkowane nawożenie, nasiona siejemy od czerwca do lipca na rozsadnik, pod koniec sierpnia sadzimy do ogródka, można podzielić kępy, można uprawiać w doniczkachosteospermum lubi słoneczne, zaciszne miejsce, przepuszczalną g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kwitnące w lipcu rośliny jednoroczne, krzewy i pnącza balkonowe biologia i ochrona przyrody

jednoroczne tunbergia oskrzydlona lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru miejsca, luźne, próchnicze, świeże, żyzne, przepuszczalne gleby dla balkonowców, nie z nosi chłodu, deszczu, wiatru, nasiona siejemy od połowy stycznia do świeżej ziemi, przykrywamy je 1 cm ziemi, po 2-3 tygodniach w stale wilgotnej ziemi i 20-25 st kiełkują, kiedy są liścienie ustawiamy w 18 st, utrzymujemy wilgotną glebę, po 2 tygodniach są liście, pikujemy do doniczek z ziemią kwiatową po 3-5 siewek, dajemy podpory w kształcie namiotu, skracamy i uszczykujemy pędy, siewki są wrażliwe na deszcz, wiatr, ostre słońce, przeciągi, hartujemy je od połowy kwietnia w ciepłe, pogodne dni w osłoniętym miejscu od wiatru i deszczu, wieczorem wnosimy do domu, można zrobić przenośny inspekt, na rabatach sadzimy końcem maja, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kto zdobi balkon w czerwcu biologia i ochrona przyrody

pnącza dipladenia lubi żyzne, przepuszczalne, obojętne, umiarkowanie wilgotne gleby, zraszanie, słońce, półcień, ciepło, nie lubi zalewania wodą, nadmiaru podlewania, duża wilgotnośc powietrza, przycinamy po kwitnieniu, przed zimą przycinamy, zimujemy w 12-15, zimą podlewamy co 2-3 tygodnie, co roku przycinamy do większej doniczki, dajemy podpory do doniczkidwuletnie malwa sadzimy jak najdalej by nie zasłaniały mniejszych roślin, nie lubi piasku i zbitej gliny, lubi żyzne, przepuszczalne, próchnicze gleby o pH 6-7, przed posadzeniem glebę głęb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
pachnący balkon i ogród biologia i ochrona przyrody

Do ogrodu-byliny, jednoroczne rośliny i dwuletnie można uprawiać na balkonie i w ziemi, wrażliwe na mróz zimujemy w domu jaśminowiec wonny lubi słońce i półcień, woli gleby umiarkowanie wilgotne, gliniaste, lekko kwaśne do lekko zasadowych, ale toleruje inne gleby, sadzimy pojedynczo lub w grupach jaśmin nagokwiatowy lubi słońce, lekki cień, próchnicze, zasobne, żyzne, obojętne do zasadowych, przepuszczalne, wilgotne gleby, zaciszne, odsłonięte od wiatru miejsce, zimowe osłony, tniemy wiosną po przekwitnięciu formując koronę, do cieplejszych rejonów lubi żyzne, próchnicze, przepuszczalne gleby, obojętne, stale umiarkowanie wilgotne, słońce, ma białe, pojedyncze, lejkowate kwiaty, kwitnie od lata do wczesnej jesieni, roślina doni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lewkonie i lwia paszcza biologia i ochrona przyrody

Lewkonie to kwiaty z rodziny kapustowatych, mają żółte, białe, różowe, czerwone, fioletowe, kremowe, wielokolorowe kwiaty, mogą być pojedyncze lub pełne, kwitną od czerwca do mrozów, lubią słońce, żyzne, próchnicze, zasobne, umiarkowanie wilgotne gleby, ciepłe i słoneczne stanowiska, trzeba je podlewać, wrażliwe na przymrozki, nadają na rabaty i balkony, mają lancetowate, omszone liście, gleba nie może być po innych kapustnych z powodu chorób. W marcu wysiewamy lewkonie do inspektu, w maju do donicy lub gruntu, lubią uszczykiwanie, wtedy się rozrastają. Znaną lewkonią jest maciejka, czyli lewkonia dwurożna lub długopłatkowa ma fioletowe lub różowe kwiaty zebrane w grona, lubi średnio żyzne gleby ogrodowe, piaszczysto (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Matthiola bicornis - Lewkonia długopłatkowa, maciejka mlody ogrodnik

Matthiola bicornis - Lewkonia długopłatkowa, maciejka http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Matthiola_longipetala.jpg             Matthiola bicornis jest rośliną jednoroczną, wysiewaną wprost do gruntu. Łodygi rozgałęzione, w dolnej części pokładające się, natomiast w górnej wzniesione. Liście małe, lancetowate, pokryte szarym kutnerem. W ciągu dnia kwiaty są zamknięte i otwierają się dopiero pod wieczór, wydzielająć intensywny, przyjemny zapach. Z tego względu warto posiać ją w miejscach gdzie wypoczywamy - w pobliżu ławek, okien. Nie nadaje się jednak aby być gwiazdą rabaty ponieważ nie ma ona zbyt at (...)

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.