Niemowlę

Wpisy zawierające słowo kluczowe niemowlę.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Trochę czasu razem Macierzyństwo bez retuszu

Ostatnio jest dobry czas. Mój mąż chyba zauważył, że trudno mi jest sobie radzić, gdy malutka tyle płacze i od środy od 15:00 (urwał się wcześniej z pracy) do dziś do południa był z nami. Było mi o wiele łatwiej. Zrobiłam wiele rzeczy, których bym nie mogła zrobić z niunią na rękach (choćby pojechać i kupić głupi album na zdjęcia). W te upały nie wychodzimy z domu. Tylko bardzo rano i tylko wieczorem. Czas spędzony razem jest wspaniały. Mimo, że ciągle się kłócimy o pierdoły typu: Mała płacze, słyszę z łazienki. Krzyczę do męża "Weź ją podnieś, nie widzisz, że nie chce się bawić na tej macie". Mąż do mnie  "Ja się zajmuję, niech chwile pobędzie sama i się nauczy samodzielności". No cofam określenie, że to pierdoły. Kwestie związane z wychowaniem dziecka są arcyważne. Niestety z tym płakaniem, samouspokajaniem itp mamy odmienne zdania. Może się w końcu dotrzemy albo mąż spędzając czas z małą zrozumie lepiej jej potrzeby i komunikaty, które do nas kieruje. Teraz będą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co uczula, a co nie ? Maluch w domu

To oczywiście temat rzeka, bo niegdy nie będziemy w stanie ochronić dziecka przez masą różnych alergenów. Na występowanie wielu z nich mamy jednak duży wpływ. Warto pamiętać o tych, które możemy łatwo usunąć. - roztocza - te znamy wszyscy i sporo z nas jest na nie uczulonych, choć możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, albo alergia nie jest bardzo mocna. Maluchy mają jeszcze niezbyt dojrzały uklad odpornościowy. Zbyt duża ilość kurzu w powietrzu może powodować na przykład łzawienie. Nie każde dziecko jednak tak reaguje, więc pewnie wiele zależy też od predyspozycji. Na pewno jednak warto zminimalizować ilość roztoczy. Moim zdaniem nie musimy od razu filtrować powietrza, a starać się, żeby sypialnia maluszka była zwyczajnie czysta i wolna od kurzu. - kokos - celowo napisałam o nim w tym miejscu. Dlaczego ? Ogólnie pisze się, na przykład w przypadku kokosowych materacyków, że kokos nie uczula. Tymczasem jednak można znaleźć informacje, że jednak jes (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak maluch zmienia sypialnię ? Maluch w domu

Maluch, choć jest malutki, zmienia całe nasze życie. Musimy je przebudować zupełnie od nowa. Męczące ? Na pewno, ale z drugiej strony to dobra okazja na to, aby wprowadzić zmiany. Nie tylko w naszym domu, ale także w życiu. Lepszej motywacji chyba nie można znaleźć. Większość z nas na początku po prostu wstawia do swojego pokoju łóżeczko i komodę, w której możemy trzymać drobiazgi malucha. Szczęściarzom - w naszyj polskich warunkach - udaje się wygospodarować pokój dla dziecka, kiedy jeszcze jest maluszkiem. Ponieważ z natury jesteśmy narodem bardzo kreatywnym, okazuje się, że i małe pomieszczenia da się urządzić ślicznie.  O czym powinniśmy pamiętać ? Moim zdaniem przede wszystkim o bezpieczeństwie. Jeśli mamy wybierać pomiędzy ładnym, a bezpiecznym, to wydaje mi się, że lepiej postawić na to drugie. Łóżeczko powinno być umieszczone w cichym i spokojnym m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sennik niemowlę Fryzury 2009

Niemowlę w sennik może oznaczać szukanie wyjścia z sytuacji konfliktowej; chcesz rozpocząć od nowa, skierować na nowy szlak swoje życie, także wewnętrzne. Dziecko podobnie jak młodość, może symbolizować szansę i możliwość dalszego rozwoju. Często ujawniają się w tym symbolu konflikty spowodowane przeważnie niedojrzałością. Poza tym sen o dziecku może być też aluzją do własnych dzieci lub wyrażać pragnienie ich posiadania.

Zobacz cały wpis na blogu »
Niemowlę Sny znaczenie

Symbolizuje niedojrzałość i brak pewności siebie, zapowiada jednak na przyszłość dobry rozwój osobowości. Ogólnie niemowlę oznacza miłą i bezpieczną przyszłość, chyba że jest wychudzone, krzyczy lub upada.   Zobacz sennik niemowlę.

Zobacz cały wpis na blogu »
Wózki dziecięce - część 1 Wózki dziecięce

Przejdźmy na początku przez podstawowe typy i funkcję (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Drugie półrocze maluszka Poród

Teraz można już wprowadzić do menu dziecka soczki. Zasada jest podobna – należy zacząć od małych ilości (ok. 50 ml), stopniowo zwiększając. Nie wolno jednak podawać zbyt dużej ilości soczków, ponieważ dziecko może odmówić wówczas przyjmowania innych posiłków. Dr hab. med. Hanna Szajewska z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia AM w Warszawie ostrzega, że nadmierne spożywanie soków może prowadzić również do bólu brzuszka, wzdęć, biegunki, może też niekorzystnie wpływać na ząbki. Soczki należy dobierać bardzo starannie – muszą one być wyprodukowane zgodnie z normami dotyczącymi żywienia niemowląt i małych dzieci. Łatwo to sprawdzić sprawdzając czy dany soczek ma atest Instytutu "Centrum Zdrowia Dziecka" lub Instytutu Matki i Dziecka. Po około miesiącu od wprowadzenia papek jarzynowych, należy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poród przedwczesny Poród

ciąża prawidłowa powinna trwać 40 tygodni, lecz tylko nieliczne dzieci rodzą się dokładnie w tym terminie. Około 5% porodów to porody przedwczesne. Dzięki wielkiemu postępowi w dziedzinie intensywnej opieki nad noworodkami można obecnie uratować wiele wcześniaków, które w przeszłości miały niewielkie lub zgoła żadne szanse przeżycia. Mimo to im dłużej uda się podtrzymać ciążę zagrożoną przedwczesnym porodem, tym lepiej dla dziecka. Badania diagnostyczne: Przez całą ciąże kobieta powinna pozostawać pod stałą kontrolą lekarza lub położnej. Regularne badania obejmują analizę moczu, glukozy we krwi w celu wykrycia cukrzycy ciężarnych oraz pomiar ciśnienia we krw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozmawiaj z dzieckiem Poród

Niektórzy młodzi rodzice zbyt rzadko rozmawiają ze swymi małymi dziećmi, sądząc, że póki malec nie zacznie mówić, nie ma to większego sensu. Tymczasem już od pierwszych chwil życia głos rodziców jest dla dziecka najlepszym środkiem uspokajającym, usypiającym, zachętą do uśmiechu, zabawy, wreszcie... do wypowiadania pierwszych słów. Daje mu poczucie bezpieczeństwa, spokoju i miłości, co jest niezwykle ważne dla jego rozwoju psychicznego. Psycholodzy uważają, że rodzice, którzy od początku dużo mówią do swych dzieci, nawiązują z nimi w ten sposób silny kontakt emocjonalny. W takich rodzinach dorośli i dzieci łatwiej w przyszłości znajdują wspólny język, nawet w trudnym okresie dojrzewania. Dzieci, przyzwyczajone do tego, że w domu jest ktoś, z kim można pogadać, kto wytłumaczy i poradzi, w razie kłopotów szkolnych czy sercowych najpierw zwracają się o pomoc do rodziców. Niestety, stale rośnie li (...)

Zobacz cały wpis na blogu »