Paprotka zwyczajna

Wpisy zawierające słowo kluczowe paprotka zwyczajna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Paprotniki, mszaki, porosty biologia i ochrona przyrody

Złotorost ścienny pomarańczowy, błyszczący porost, rośnie na korze drzew, głównie liściastych, na drewnie, skałach, tworzy listkowate, skorupiaste rozetki od 1 do 5 cm średnicy Chrobotek cienki jest w lasach iglastych u nasady pni, na torfowiskach wysokich, wrzosowiskach, ma wydrążone, niebieskoszare trzoneczki podecja z czerwonymi owocnikami Chrobotek króciutki brązowoszare plechy z rozgałęzionymi trzoneczkami z owocnikami, szarozielona plecha z bielidłem, rośnie na torfowiskach, piaszczystych i gliniastych glebach, skałach Chrobotek koralkowy kieliszkowate trzoneczki z czerwonymi zarodnikami, plecha żółtozielona, oprószona bielidłem, rośnie w lasach sosnowych, na torfowiskach, skałach wątrobowce: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Doniczkowe paprocie biologia i ochrona przyrody

Paprocie to rośliny leśne, lubią cień lub światło rozproszone, wilgoć, ale ziemię nie przelaną, dobrze się czują od północy i wschodu, daleko nasłonecznienia. Nie lubia przestawiania, ruszania, zmiany warunków. Podlewamy miękka wodą w emp. Pokojowej, odstaną, młodych, pastorałowato zwiniętych listków nie zalewamy. Jesienia i zimą podlewamy słabiej. Przy zbyt suchym powietrzu zraszamy miękka wodą liście. Trzeba utrzymać stale wilgotną glebę, trzymać z daleka od przeciągów i źródeł ciepła. Gleba musi być próchnicza. Przesadzamy w marcu lubh kwietniu co 2 lata. Wymagania temperaturowe zależą od gatunku. Większość lubi 20-25 st. C latem i 18-20 zimą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ogrodowe paprocie biologia i ochrona przyrody

Większość paproci lubi cień i półcień, wszystkie lubią wilgotne podłoże, musi ono być głęboko spulchnione, wilgotne, próchnicze, większość lubi lekko kwaśne lub kwaśne. W pojemnikach sadzimy paprocie przez cały sezon, najlepiej wczesną wiosną, odpowiednie dla danego gatunku podłoże mieszamy z torfem wysokim, torfem niskim, kompostem, piaskiem, w przypadku skalnych paproci grysem wapiennym, często podlewamy, by ziemia była zawsze wilgotna, glebę ściółkujemy korą sosnową, wystarczy kompost, nie trzeba nawozić, ale nie usuwamy zeschłych liści, chronią przed mrozem i dają próchnicę, rozmnażamy przez podział wczesną wiosną, kiedy pojawiają się liście, można oddzielić sadzonki-rozmnóżki lub wysiać zarodniki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.