Podstawy przedsiębiorczości

Wpisy zawierające słowo kluczowe podstawy przedsiębiorczości.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Inwestowanie kapitału cz. 1 Asy Ekonomii - nauka jest prosta

1. OSZCZĘDNOŚCI - powstają w wyniku decyzji, że część dochodów nie zostanie przeznaczona na bieżącą konsumpcję, lecz będzie stanowiła źródło finansowania wydatków w przyszłości.   2. Cele oszczędzania: - odkładanie części bieżących dochodów na czas emerytury, - poczucie bezpieczeństwa, - źródło finansowania wydatków, - inwest (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Budżet gospodarstwa domowego Asy Ekonomii - nauka jest prosta

    Budżet gospodarstwa domowego to okresowe zestawienie planowanych dochodów wszystkich członków gospodarstwa domowego z planowanymi wydatkami gospodarstwa domowego.   Najwygodniej jest sporządzać taki budżet na każdy miesiąc, gdyż tak przeważnie otrzymujemy wynagrodzenie oraz płacimy rachunki. Planując budżet musimy pamiętać o tym, że: - bierzemy pod uwagę nasze dochody netto (czyli to, co otrzymujemy "na rękę"), - zda (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kredyt w rolnictwie - obliczanie stałej i zmiennej raty kredytu Asy Ekonomii - nauka jest prosta

STAŁA RATA KREDYTU obliczana jest wg wzoru:                                    q - 1     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Giełda Papierów Wartościowych Asy Ekonomii - nauka jest prosta

Giełda Papierów Wartościowych - GPW  Istnienie rynku papierów wartościowych i sprawność działania na nim są zależne od giełdy, która tworzy ten rynek i aktywnie na nim działa. Giełda jest instytucją zorganizowanego rynku, za pośrednictwem której dokonuje się transakcji handlowych, według określonych norm i zasad. Do najważniejszych rodzajów giełd zalicza się giełdy kapitałowe, wśród których najistotniejszą funkcję pełni giełda papierów wartościowych, nazywana także giełdą pieniężną. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odsetki od kredytu i kwota prowizji Asy Ekonomii - nauka jest prosta

KREDYT - oddanie przez bank do dyspozycji krdytobiorcy na oznaczony czas kwoty środków pieniężnych z przeznaczeniem na ustalony cel.   KOSZTY KREDYTU: - odsetki, - prowizja banku, - ubezpieczenie, - inne zabezpieczenia, - prowizja za wcześniejszą spłatę, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »