Przebiśnieg

Wpisy zawierające słowo kluczowe przebiśnieg.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

zasadolubne kwiaty biologia i ochrona przyrody

przebiśnieg lubi lekko kwaśne, żyzne, wilgotne gleby, półcień, chłód, plewimy i podlewamy w suszę, siejemy nasiona lub dzielimy cebulki potomne kiedy liście są zielone wykopujemy cebule, można zebrać nasiona lub czekać na samosiew, cebulki sadzimy we wrześniu co kilka cm czosnek złocisty lubi ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru miejsca, żyzne, próchnicze, przepuszczalne gleby z drenażem, znosi półcień, nie lubi zalegającej wody, cebulki sadzimy do ziemi we wrześniu i październiku na głebokości 3 razy większej od wysokości cebulli co 8-10 cm od siebie, co kilka lat w lipcu i sierpniu wykopujemy, czyścimy z liści, suszymy, oddzielamy przybyszowe cebulki, trzymamy w przewiewnym miejscu w temperaturze pokojowej, sadzimy w październiku przed kwitnieniem dajemy nawóz dla (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kto pierwszy kwitnie biologia i ochrona przyrody

Przez zimę kwitnie ciemiernik, który ma zielone kwiaty oraz stokrotki i przetaczniki perskie, jeśli im pogoda pozwoli. Potem wychodzą wiosenne kwiaty. Najpierw jeszcze spod śniegu, czasem już w styczniu wychodzą przebiśniegi, najpierw jak zapałeczki, potem coraz większe, obok nich w lasach wychodzą śnieżyce, zakwita oczar, zanim wypuści liście pojawiają się kwiaty. Na wierzbach już w lutym pojawiają się pierwsze szare kotki, które w marcu i kwietniu przechodzą w żółte bazie, kiedy pojawiają się szare kotki zakwita leszczyna, wypuszcza męskie żółte lub czerwone gąsieniczki, w tym czasie kwitnie. W lutym kwitnie tez magnolia, której kwiaty są takie jak u pierwszych kwiatowych. W marcu pojawiają się kwiaty przylaszczki i złoć, w kwietniu ziarnopłon, fiołki, bratki, szafirki, krokusy, śnieżniki, cebulice, sasanki, puszkinie, ranniki. Krokusy i sasanki tworzą w górach i na skwerach dywany. Ziarnopłon rośnie na podwórkac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosenne roślinki biologia i ochrona przyrody

W tym roku wegetacja i sezon ogrodniczy przyszły wcześniej, cebulki co kilka lat wykopujemy i suszymy w niezbyt ciepłym, ciemnym,przewiewnym miejscu ziarnopłon wiosenny lubi słońce,cień i półcień, gleby wilgotne,obojętne lub lekko zasadowe, żyzne, wilgotne, rozmnażamy przez bulwki korzeniowe,oddzielamy bulwki z częściami zielonymi od macierzystej rośliny i zakopujemyn w ziemi, roślina okrywowa, bulwki są w kątach liści, kwiaty talerzykowate,zamykaja się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »