Zjawisko samooceny. Przegląd badań Feelharmonia - psycholog online
Niektóre koncepcje teoretyczne poszukują źródeł pozytywnej i negatywnej samooceny w rodzinnym systemie wychowawczym jednostki, który najwcześniej kształtuje tzw. „obraz siebie” człowieka (Lachowicz-Tabaczek, 2000, s. 64). Eksperyment Kołodziej (1974) wykazał, ze nastolatki o pozytywnej samoakceptacji, postrzegają swoich rodziców jako bardziej serdecznych, życzliwych, niż osoby o niskiej samoocenie. Kołodziej tłumaczy wyniki tego badania faktem, że to stosunek rodziców względem dziecka skutkuje w przyszłości wysoką lub niską samooceną dziecka (Skarżyńska, 1981). Lachowicz-Tabaczek postawiła hipotezę, ze istotną zmienną wpływającą na ukształtowanie się samooceny o określonej walencji, jest płeć jednostki. Według niej kobie (...) Zobacz cały wpis na blogu » |
W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczaÄ Ci coraz lepsze usĹugi. By mĂłc to robiÄ prosimy, abyĹ wyraziĹ zgodÄ na dopasowanie treĹci marketingowych do Twoich zachowaĹ w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam czÄĹciowo finansowaÄ rozwĂłj Ĺwiadczonych usĹug.
PamiÄtaj, Ĺźe dbamy o TwojÄ prywatnoĹÄ. Nie zwiÄkszamy zakresu naszych uprawnieĹ bez Twojej zgody. Zadbamy rĂłwnieĹź o bezpieczeĹstwo Twoich danych. WyraĹźonÄ zgodÄ moĹźesz cofnÄ Ä w kaĹźdej chwili.