Psy

Wpisy zawierające słowo kluczowe psy.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Prawdziwe misterium biologia i ochrona przyrody

W skiążce Misterium Dean Konntz wysnuł tezę, że ludzie i psy ewolułowali razem wzajemnie się doskonaląc, nie wiele jest hipotez, które przyjmuję bez weryfikacji, ale akurat w tej pięknej baśniowej książce akurat jest ziarnko prawdy. Nikt nie wie jak doszło do udomowiednia wilka, najprawdopodobnie udomowiosno psy na Syberii 23000 lat temu, ale mogło dojść do kilku udomowień jednocześnie lub w różnych odcinkach czasu i miejscach Eurazji niezależnie od siebie. Prawdopodobnie wilki przyłączyły się do nas celem łatwego zdobycia pokarmu-resztek, bezpieczeńśtwa-ludzie i zwierzęa broniły się wzajemnie, w końcu wilki zaczęły pomagac nam polować, szukać zaginionych i rannych. Różne rasy powstały przez selekcję naturalnych mutantów, które reprezentowały wybrane cechy, zależnie od okoliczności łagodność lub łowność, opikuńczośc, siłę, szybkość itd. rasy powstawały także samoistnie zależnie od środowiska. Całe lata psy za jedzenie, schronienie i miłość pom (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
W czym zwierzęta są od nas lepsze biologia i ochrona przyrody

Są rzeczy, w których zwierzęta są od nas lepsze,1. empatia. Empatia to z definicji zdolność do odczuwania emocji innych. Emocje są krótkotrwałe, a uczucia trwałe, to zarówno jedne jak i drugie powstaje w układzie limbicznym oraz jedne i drugie zwierzęta znacznie lepiej niż my rozróżniają u innych osobników. Człowiek może wybrozić sobie co czuje ktoś inny, ale to tylko wyobrażenie. Zwierzę autentycznie czuje to samo co czuje inne zwierzę lub człowiek, a to za sprawą lepszego węchu. Zwierzęta, szczególnie te żyjące w stadach jak psy wyczuwają emocje i uczucia innych zwierząt i ludzi. Każde uczucie wpływa na fozjologię-zmieniają się reakcje chemiczne w organizmie m. in, stężenie hormonów czy metabolitów, co wpływa na zapach wydzielany przez osobnika. Zwierzęta wyczuwają te zmiany, a że ośrodek węchu jest połączony z ośrodkiem odpowiedzialnym za uczucia i emocje wszelkie ośrodki emocji, uczuć i węchu leżą w obrębie układ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dobra sucha karma dla psa skład Kocham Zwierzęta

Dobra sucha karma to podstawa właściwej diety dla psa, ale na rynku istnieje ogromny wybór różnych marek i rodzajów. Jak więc wybrać tę najlepszą? W tym artykule omówimy, co powinna, a czego nie powinna zawierać dobra sucha karma dla psa.   Co powinna zawierać dobra sucha karma dla psa?   Dobra sucha karma dla psa powinna zawierać następujące składniki: Białko zwierzęce w ilości co najmniej 25% w suchej masie. Najlepszym źródłem białka dla psów jest mięso, np. kurczak, indyk, wołowina, jagnięcina, ryby. Białko zwierzęce jest łatwo przyswajalne przez organizm psa i dostarcza mu aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Tłuszcz w ilości co najmniej 10% w suchej masie. Tłuszcz jest źródłem energii dla psa i pomaga wchłaniać niektóre witaminy i minerały. Węglowodany w ilości nieprzekraczającej 40% w suchej masie. Węglowodany są niezbędne do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sterylizacja psa a wpływ na późniejsze zdrowie Kocham Zwierzęta

Proces ten polega na chirurgicznym usunięciu jajników u suki lub jąder u samca, co prowadzi do trwałej niezdolności do rozmnażania się. Oprócz kontroli populacji zwierząt, sterylizacja ma również wiele korzyści zdrowotnych dla psa.Jednym z najważniejszych wpływów sterylizacji na zdrowie psa jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia różnych chorób.   Sterylizacja suki   U suki sterylizacja eliminuje ryzyko wystąpienia infekcji macicy, która może być bardzo poważna i nawet prowadzić do śmierci. Ponadto, sterylizacja zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów jajników i sutków, które są często złośliwe u psów. Innym korzystnym aspektem sterylizacji jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia niektórych zachowań niepożądanych u psa. U suki sterylizacja eliminuje ryzyko wystąpienia cieczki, która może prowadzić do niechcianych ciąż i problemów z zachowaniem. Sterylizacja r& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zrozumienie zachowań psów: Czytanie sygnałów i komunikacja z psem Kocham Zwierzęta

Psie zachowanie jest fascynującym tematem, który przyciąga uwagę wielu miłośników zwierząt. Zrozumienie, co tak naprawdę dzieje się w głowach naszych czworonożnych przyjaciół, może okazać się kluczem do budowania silnej więzi i harmonijnej relacji między człowiekiem a psem. W tym artykule omówimy, jak czytać sygnały psów i efektywnie komunikować się z nimi.   Sygnały niewerbalne psów   Psy komunikują się głównie za pomocą języka ciała i dźwięków. Oto kilka kluczowych sygnałów niewerbalnych, które warto poznać: 1. OgonOgon psa jest jednym z najbardziej ekspresyjnych elementów jego ciała. Uniesiony ogon może oznaczać radość i entuzjazm, podczas gdy opuszczony ogon może świadczyć o strachu lub niepewności. Warto obserwować wagę ogona i jego ruchy w różnych kontekstach. 2. UszyPołożenie uszu psa może również wiele po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
jak dbać o starsze zwierzęta biologia i ochrona przyrody

 Długość życia zwierząt domowych wydłuża się dzięki wiadomości właścicieli, z czasem ich zdrowie i kondycja są coraz słabsze, starsze zwierzęta potrzebują szczególnej opieki. Koty przyjmuje się, że starszy kot ma od 10 wzwyż, chociaż niektórzy weterynarze sądzą, że po 12 roku życia, dojrzały kot ma od 8 lat w górę, starszy wiek dla kota to zmniejszone przyswajanie składników odżywczych, problemy ze stawami, wtedy potrzeba niższej kuwety. Koty potrzebują wtedy większego udziału mokrej karmy, są specjalne karmy dla seniorów, badań weterynaryjnych morfologii, poziomu glukozy, badania sprawdzające stan wątroby, nerek, serca, układu krążenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia np. leków, karmy. Starsze koty gorzej radzą sobie ze stresem, potrzebują azylu np. półki w szafce, spokoju. Objawy, które skłaniają do zrobienia badań to większa ospałość, mniejsza chęć do zabawy, chudnięcie, spadek odporności. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
fundacja ProFelis potrzebuje pomocy biologia i ochrona przyrody

  Fundacja ProFelis, która pomaga psom i kotom m. in, organizując kastrację, sterylizację poprzez odławianie i transport bezdomnych kotek oraz organizując adopcję kociąt zadłużyła się. Fundacja pomaga także psom. Jest zimno, a będzie zimniej, zwierzęta potrzebują schronienia, najlepiej adopcji, ale też domków, koców, karmy, leków, to wszystko kosztuje. Zwierzęta też chorują, leczenie kosztuje, fundacja pomaga zwierzętom na terenie całej Polski, ale siedzibę ma w Lublinie, pomóc można wpłacając dowolną kwotę na stronie https://www.ratujemyzwierzaki.pl/felis możecie też wpłacić na konto 13 1600 1462 1030 9079 0000 0036, a jeśli z powodu inflacji nie macie pieniędzy to rozliczając swój PIT w miejscu, gdzie każą przekazać 1% trzeba wpiszcie lub skopiujcie nr KRS 688620 w sprawach adop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mikolin. Owczarki pozostawione na upale bez wody. Właściciele wyjechali na urlop INFOSKOROGOSZCZ

Dwa owczarki przez kilka tygodni były bez stałej opieki właścicieli. Los zamkniętych na podwórku w morderczym upale psów poruszył mieszkańców Mikolina niedaleko Lewina Brzeskiego. Wolontariusze TOZ razem z policją i pracownikami gminy odebrali czworonogi. Link do filmu z TVP Opole: https://www.facebook.com/tvpopole/videos/owczarki-pozostawione-na-upale-bez-wody-w%C5%82a%C5%9Bciciele-wyjechali-na-urlop/2164293053734997

Zobacz cały wpis na blogu »
W morzu osiągnięć Haken w świecie kina, sportu, literatury i przyrody

Tydzień pełen sukcesów   Bardzo optymistycznie podchodzę do podsumowania tygodnia. Byłem na mityngu, wystawie psów, terapii, dużo ćwiczyłem siłowo oraz aerobowo i zdobyłem punkt widokowy Pachołek! A poza tym obejrzałem kilka dobrych w moim odczuciu filmów i jestem w trakcie czytania wartościowych książek. Jasne, były trudniejsze momenty, a w tym trochę głodów, ale ze wszystkim udało mi się uporać. Cieszy mnie również stan mojego pupila, że pomimo ciężkich, upalnych dni jest w całkiem niezłej formie, a i sierści mniej gubi, być może powrót do pierwotnej karmy i odpowiednia suplementacja zaczęły działać. W każdym razie jest poprawa i to najważniejsze.   I trochę smutku..   Było też coś niecoś smutku, że na terapii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak możemy pomóc biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta są takimi samymi ofiarami wojny jak ludzie, tak samo umierają, tak samo zostają ranne, tak samo tracą domy, głodują, tracą dostęp do wody pitnej. Psy i koty maja wrażliwszy słuch od ludzi, dla nich wybuchy syreny i ostrzały są bardziej bolesne niż dla nas. Boja się bardziej od nas, dlatego, że nie rozumieją co się dzieje, czują nastroje swojego pana, wiedzą, że coś jest nie tak, ale nie wiedzą co, jest hałas, huki, bieganina, zimno. Ludzie jako ci, którzy oswoili zwierzęta, biorąc je do domu deklarowali opiekę nad nimi mają obowiązek im pomagać i chronić. Tak samo jak niemowlęta i seniorzy są zdani na swoich opiekunów, tak samo zwierzęta są zdane na swoich panów. Zwierzęta kochają bezwarunkowo, ufają nam bezwarunkowo, to nasi przyjaciele, a przyjaciół się nie zostawia. Wiele osób w panice zostawiło swoje zwierzęta, inni przywożą je do nas. Rząd Polski zezwolił na przewóz zwierząt bez specjalnych procedur, wszystk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pomoc dla zwierząt na Ukrainie biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta zostawione przez swoich ludzi, potrzebują naszej pomocy, proszę zajrzyjcie, chociaż na pogrubiony link. One sobie same nie poradzą, a cierpią i umierają tak jako ludzie https://zrzutka.pl/eh4kcb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alfabet świnki Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! To ja, Jacek. Dzisiaj uczyliśmy się alfabetu. ale nie polskiego. Ani trochę. Bo my jesteśmy amerykańskie świnki. No, i zaraz was też nauczymy. A jak farby. Nigdy nie jedliśmy ale podobno pyszny jest. B jak brokuł. Taki sobie. Nie polecamy. C jak cudowna moc Internetu. To dzięki niej możemy ty dla Was pisać. D jak domek. Taki drewniany domek to jest coś.  Można w nim siedzieć.  Można siedzieć na górnym piętrze jak na tarasie i jeszcze się na niego zsikać. E jak elegancka poduszka. No cóż.My kochamy poduszki. Bez wątpienia. Miałyśmy taką ładną z papugami? Ale trochę za często służyła nam jako toaleta. I trochę się zepsuła.    F jak fonetyka.  Czyli ćwiczenie, mruczenie i klatki gryzienie. Oczywiście w celu uzyskania żarełka . G jak glaskanko. Przyjemne. Można się rozplaszczyć na kolankach. Najlepsze pod bródką. H jak halucynacje.Takie ma naszą pani, kiedy uważa, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obcinanie paznokci - okropność Zwierzaki rozrabiaki

Cześć! Z tej strony ja-Melonik. Chciałbym was poprosić o podpisanie petycji. Najpierw jednak opowiem wam historię.  Byłem sobie spokojnie u mojej właścicielki, kiedy usłyszałem przerażające słowo: pazurki. Nie wiedziałem jeszcze co to jest, ale i tak brzmiało strasznie. Śniło mi się w nocy. Miało 8 ogonów 5 głów i 58 zębów ostrych jak brzytwa. Moniko za mną tysiąc głośno swoimi 28 nogami. A nazajutrz okazało się że pazurki to coś jeszcze gorszego. To jest takie coś co wyrasta z łapy i tego się nie czuje. Dopóki nie zrobią się za długie 😬 I Wtedy idzie się do specjalnej pani. Ja też poszedłem. Może i komuś wydalaby się sympatyczna, bo uśmiechała się i mnie głaskała. Ale ja od razu wyczułem, że coś z nią nie tak. Po zapachu.🤢Pachniała  Tymi , no jak się to mowiło?  Perfumami! No i podeszła z upiornymi cążkami i zaczęła mi obciąć pazurki. Najpierw się próbowałem wyrwać, ale była za silną. No to ją c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
labladory pieski

labaldory to jedna z najpopularniejszych ras psów. Ze względu na swój przyjacielski charakter jest to najpogodnieszja rasa psów. Sąchętnie adoptowane lub kupowane   a oto dwa przykłady tej rasy labladory są to bardzo duże psy które słynąz mocnego korpusu i masywnej budowy ciała. Dorosłe osobniki powinny mieć conajmniej 55-58 cm wzrostu. Ich waga powinna wynościć 35 kg wagi.

Zobacz cały wpis na blogu »
Zwierzęcy altruzim biologia i ochrona przyrody

Zwierzęta wykazują altruistyczne zachowania, altruizm to zdolność do pominięcia własnej korzyści, dla innego osobnika, na nawet gotowość do własnej niedogodności. Wolnobiegający pies potrafi zanieśc jedzenie drugiemu psu na łańcuchu, kot potrafi przynieśc upolowane zwierzęta chorym, starym, niepełnosprawnym członkom kolonii, wilki zwracają pokarm nie tylko dzieciom, ale starszym i niepełnosprawnym członkom stada też, nietoperze wampiry zwracają krew osobnikom,które nie zdążyły się napić. Są próby wytłumaczenia tego przetrwaniem populacji i genów nie samych osobników, gdyż zwracający wilk czy nietoperz sam zje mniej i mniej dostanie zasobów. Jednak altruizm sprzyja przetrwaniu osobnika. Zachowania egoistyczne są dobre na chwilę, altruizm opłaca (...)

Zobacz cały wpis na blogu »