Radca prawny ostróda

Wpisy zawierające słowo kluczowe radca prawny ostróda.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim radca-prawny-warszawa

 Zgodnie z art. 41 kodeksu pracy pracodawca nie może wymówić umowy o pracę w czasie urlopu zatrudnionego, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeśli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. dochodzenie wynagrodzeń za prace radca prawny Olsztyn Pod pojęciem okresu usprawiedliwionej nieobecności kryje się szerokie spektrum zdarzeń, jest nim między innymi przebywanie pracownika na zwolnieniu lekarskim. W tej sytuacji nawet gdy przełożony wypowie pracownikowi umowę o pracę, wypowiedzenie to będzie nieskuteczne. Pamiętać jednak należy, że ochrona ta nie jest nieograniczona i nie ma zastosowania wówczas, gdy pracownik w czasie wręczenia mu wypowiedzenia świadczył pracę a następnie przedłożył zaświadczenie lekarskie (ZUS ZLA), że w tym dniu był niezdolny do pracy z powodu choroby. W judy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obowiązek zawierania informacji dot. mediacji w pozwie rozwodowym radca-prawny-warszawa

Proces rozwodowy jest jednym z najbardziej stresogennych doświadczeń w życiu. Mimo to wiele z rozwodzących się par w ogóle nie bierze pod uwagę próby ugodowego zakończenia związku. Pamiętać jednak należy, że od początku 2016 r. na osobę składającą pozew, nałożono obowiązek, aby w treści pisma zamieściła informację, czy strony podjęły próbę mediacji lub innego pozasądowego sposobu zakończenia konfliktu. Niezamieszczenie w pozwie rozwodowym wyżej wymienionych informacji lub wyjaśnienia ich niezamieszczenia będzie stanowiło brak formalny pisma, co skutkować będzie wezwaniem do uzupełnienia pozwu w trybie art. 130 kodeksu postępowania cywilnego, a co za tym idzie przedłużeniem postępowania.   Rozwód Olsztyn   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ograniczenia elektronicznych form marketingu radca-prawny-warszawa

Sms-y, informacje telefoniczne czy e-maile stanowią w dobie wszechobecnej komputeryzacji bardzo potężny i skuteczny środek marketingowy. Środek ten, okiem przedsiębiorców, stanowi prosty i tani sposób dotarcia do potencjalnegoewentualnego Klienta. Z drugiej strony uciążliwość związana z dostawaniem takich wiadomości oraz nadmierność stosowania takich rozwiązań, spowodowała podjęcie przez ustawodawcę polskiego działań ograniczających korzystanie z takich środków do sytuacji określonej granicami prawa. Naruszenie tych zasad może z kolei skutkować bardzo uciążliwymi sankcjami. Aktami normatywnymi określającymi zakres i możliwość rozsyłania wiadomości w formie elektronicznej są: ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz prawo telekomunikacyjne. rejestracja spółki w KRS Olsztyn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawozdanie finansowe w spółce z o. o. radca-prawny-warszawa

Jednym z licznych obowiązków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest coroczne sporządzanie sprawozdań finansowych oraz składanie go zgromadzeniu wspólników do akceptacji. obsługa prawna firm Warszawa Sprawozdania takie powinny być złożone we właściwym sądzie rejestrowym w terminie nie dłuższym niż sześć miesięcy po upływie każdego r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmiany w prawie pracy radca-prawny-warszawa

Od daty 22 lutego 2016 roku zmianie ulegną przepisy kodeksu pracy ,które dotyczą typów umów o pracę oraz zasad ich zawierania. Po aktualizacji przepisów obowiązywać będą inne zasady nawiązywania umów o pracę na okres próbny. rozwód Warszawa   Do dnia 22.02.2016 roku każda z umów określonych w art. 25 k.p. tj umowa o pracę na czas określony oraz umowa na czas nieokreślony mogła być poprzedzona umową o pracę na okres próbny, z tym ograniczeniem że taka umowa nie mogła być zawarta na czas dłużny niż 3 miesiące. Obostrzona została możliwość wielokrotnego zawierania um&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Termin wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeń w przypadku szkód powstałych w kolizjach komunikacyjnych oraz w przypadku śmierci osoby bliskiej radca-prawny-warszawa

Zgodnie z art. 817 kodeksu cywilnego Ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty odszkodowania w czasie 30 dni od momentu wpłynięcia zawiadomienia o wypadku. Gdyby zaś wyjaśnienie w wskazanym czasie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości świadczenia okazało się niemożliwe, świadczenie powinno być spełnione w ciągu 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe. Jednakże bezsporną część świadczenia zakład ubezpieczeń powinien spełnić w terminie 30 dni od dnia zgłoszenia. odszkodowania Warszawa W przypadku odszkodowań z polisy OC sprawcy wypadku generalne zasady zostały doprecyzowane w art. 14 ustawy o ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym i polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r. (Dz.U. Nr 124, poz. 1152) z późniejszymi zmianami. Zakład ubezpieczeń w takim przypadku wypłaca odszkodow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skutki braku właściwego umocowania do dokonania czynności prawnej radca-prawny-warszawa

W myśl art. 39 kodeksu cywilnego podmiot który działając jako organ osoby prawnej zawarł umowę w imieniu tejże osoby nie będąc jej organem albo przekraczając zakres umocowania takiego organu, obowiązany jest do zwrotu tego, co uzyskał od drugiej strony w wykonaniu umowy,a także do naprawienia szkody, która druga strona poniosła przez to, że podpisała kontrkat nie wiedząc o nieistnieniu umocowania.   radca prawny Olsztyn   Artykuł powyższy stosuje się odpowiednio w sytuacji, gdy kontrakt została podpisana na rzecz osoby prawnej, która nie istnieje. Przykładem powyższego zachowania może być zawarcie umowy przez jednego członka zarządu osoby prawnej, w sytuacji gdy umowa spółki lub statut nakłada na zarząd obowiązek reprezentacji łącznej np. trzy osobowej. Nadto trzeba pamiętać, że osoba, która dział (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Termin przedawnienia roszczeń pracowniczych radca-prawny-warszawa

Roszczenia pracowników co do zasady przedawniają się w terminie trzech lat od dnia, w którym świadczenie pracownicze stało się wymagalne. Dniem spełnienia świadczenia jest data w której wynagrodzenie powinno być wypłacone. Data ta przeważnie wskazany jest w umowie o pracę lub innych regulacjach wewnętrznych zakładu pracy np. regulaminie pracy. Jeżeli termin świadczenia pracowniczego nie został dokładnie określony – okres 3 letni powinniśmy liczyć od momentu kiedy dłużnik został wezwany do jego spełnienia. radca prawny Warszawa Przy umowie – zleceniu termin przedawnienia wynosi 2 lata i termin ten liczy się od chwili, w którym roszczenie o wynagrodzenie to stało się wymagalne na warunkach określonych w umowie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aby konkurs nie stał się loterią radca-prawny-warszawa

radca prawny warszawa Wiele podmiotów, chcąc urozmaicić organizowane przez siebie wydarzenia, postanawiać ubarwić je konkursem z nagrodami. Działania takie maja zapewne na celu przyciągnięcie potencjalnych odwiedzających czy kupujących. Brak znajomości przepisów prawa regulujących tego typu wydarzenia może jednak słono kosztować organizatora, gdyż organizacja loterii fantowych i promocyjnych, w odróżnieniu od konkursu została uregulowana w ustawie o grach losowych a naruszenie przepisów tej ustawy stanowi wykroczenie lub przestępstwo skarbowe. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych loterie fantowe, to wydarzenia w których uczestniczy się przez nabycie losu lub innego dowodu udziału w grze, a podmiot urządzający loterię oferuje wyłącznie wygrane rzeczowe; radca prawny olsztyn Loteria (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Radca prawny Warszawa radca-prawny-warszawa

Zgodnie z art. 39 kodeksu cywilnego osoba, która jako organ osoby prawnej zawarła umowę w jej imieniu nie będąc jej organem albo przekraczając zakres umocowania takiego organu, obowiązana jest do zwrotu tego, co otrzymała od drugiej strony w wykonaniu umowy, oraz do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania. Przepis powyższy stosuje się analogicznie w wypadku, gdy umowa została zawarta w imieniu osoby prawnej, która nie istnieje. Uwaga: radca prawny Olsztyn, odszkodowanie Olsztyn Przykładem powyższego zachowania może być zawarcie umowy cywilnoprawnej przez jednego członka zarządu spółki, w sytuacji gdy statut lub umowa spółki nakłada na zarząd obowiązek reprezentacji łącznej np. dwuosobowej. Nadto trzeba pamiętać, że osoba, która działała jako organ osoby prawnej nie mając do tego uprawnienia albo gdy działa z przekroczeniem zakresu swoich kompetencji zobowiązana jest do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »