Sosna

Wpisy zawierające słowo kluczowe sosna.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Gemmoterapia biologia i ochrona przyrody

Gemoterapia to terapia pąkami, polega na wykorzystaniu leczniczych i odżywczych. Pąki to zgrupowania merystej tlanki roślinnej, z której powstają kwiaty, liście i nowe pędy, jako, że te komórki tworzą rózne tkanki i organy mają dużo substancji czynnych.Pąki sosny wzmacniają, rozgrzewają, wspomagają odporność, odkażają, oczyszczają, pomagają na przeziębienia i grypę, reumatyzm, nerwobóle, choroby skóry, rany, stłuczenia, napotne, wyksztuśnem odkażająće, mają witaminę C napar 1-2 łyżeczki paków zalej szklanką gorącej wody, parz pod przykryciem 15 minut, pij 2-3 szklanki dziennie, nalewka 1 część sosny na 5 części alkoholu 60%, trzymamy 2 tygodnie w ciemnym miejscu, 2-4 łyżeczki dziennie, do nacierań w reumatyźmie i neurobólach Świerk igły i młode pędy leczą choroby drog oddechowych-zatok, oskrzeli, katar, kaszel, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, napotne, rozgrzewające, rozszerzające oskrzela, po (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Drzewa Polski biologia i ochrona przyrody

Tu porzedstawię najważniejsze dzikorosnące drzewa w naszym kraju. Buk zwyczajny Fagus sylvatica gładka, popielata kora, z czasem staje sie szorstka i pomarszczona. Liście są jajowate, feliste, u góry błyszczące, u dołu owłosione, mają owłosione ogonki, ulistnienie skrętoległe. Pączki liści są lancetowate. Młode liście i pędy są owłosione. męskie kwiaty zebrane są w koszyczki, maja czerwonawy, rurkowaty okwiat, kwiaty żeńskie wyrastają po dwa w miseczkowatej, czteroklapowej okrywie, pyłek jest kulisty i porowaty, owoce to trójgraniaste orzeszki-bukiew są w owłosionej torebce-kupuli. Drewno nadaje sie na meble, owoce to pokarm dzików.Kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocasta (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dbać o Bożonarodzeniowe rośliny biologia i ochrona przyrody

Grudnik, gwiazda betlejemska, świerk to rosliny, które wielu z nas kupuje na Boże Narodzenie, podpowiem co zrobić, żeby przetrwały dłużej.Grudnik, kaktus bożonarodzeniowy, Schlumbergera ozdobna Schlumbergera truncata ma członowane, ciemnozielone, spłąszczone łodygi, na węższych kątach są liście zredukowane do cierni, na szczytach specjalnych pędów-aureoli w grudniu wypuszcza wrzecionowate pąki, które zakwitają w piekne, trąbkowate kwiaty, są długie, składają się z kilku koron nałożonych jedna na drugą, z korony wystają (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Leśni stratedzy biologia i ochrona przyrody

Drzewa podobnie jak inne organizmy zajmują nowe terytoria, jedne rozsiewają nasiona przy pomocy zwierząt (zoochoria), inne poprzez wiatr (anemochoria). Cykl życia rośliny zaczyna się od powstania nasienia, które może trwać w uśpieniu do wykiełkowania siewki przez wiele lat do obumarcia. Jej celem jest wydanie jak największej ilości nasion i rozprzeszczenienie się na nowe tereny. Są drzewa długowieczne, wolno rosnące, wolno dojrzewające, drzewa te rosną w lasach, dorosłe osobniki zasłaniają koronami światło sloneczne dla młodych drzewek, któe muszą korzystać z 3% światła dostająćego się do nich. Takie drzewka mają słabą fotosyntezę, ale starsze drzewa dokarmiają je przez sieć korzeni, którymi są połączone. wolny wzrost pozwala im osiągnąć stabilną sylwetkę, która skutecznie opiera się wichurą i utrzymuje drzewo w podłożu. Wolno rosnące drzewo wolno zużywa energię i wolno się star (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
drzewa Ochrona lasu

las drzewa las  

Zobacz cały wpis na blogu »