Sprzedaz

Wpisy zawierające słowo kluczowe sprzedaz.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Porady eksperta Jeżeli masz problem z nieruchomością - zadzwoń 503 470 580

Ekspektatywa (śrdw.łac. exspectativa, expectativa z łac. expectare ‘wypatrywać; oczekiwać’)[1] „oczekiwanie prawne” (wierzytelność przyszła) – jest to sytuacja, w której niektóre wymogi prawne dotyczące powstania wierzytelności lub innego uprawnienia zostały częściowo spełnione. Warunkami tymi mogą być m.in.: wykonanie pewnych czynności przez osoby trzecie, upłynięcie terminu przewidzianego prawem, wystąpienie wypadku ubezpieczeniowego. O ekspektatywie odrębnej własności lokalu wspomina ustawodawca w art. 19 ust. 1 Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych[2]. Ekspektatywa odrębnej własności lokalu jest roszczeniem o ustanowienie przez spółdzielnię odrębnej własności  lokalu na rzecz osoby, z którą spółdzielnia zawarła umowę o budowę  lokalu (o której mowa w art. 18 ust. 1 Ustawy o spół (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uwaga! Kupię udział w nieruchomościach Udziały w garażu

Kupię udziały w nieruchomościach! DOMY, MIESZKANIA, OBIEKTY KOMERCYJNE Rzetelna wycena, Najwyższe stawki na rynku!   Zapraszam do kontaktu - tel. 503 470 580 email. kupie@udzialy.zgora.pl  

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieruchomość Budynkowa KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomość budynkowa – budynek, który na podstawie przepisów szczególnych nie stanowi części składowej nieruchomości gruntowej, lecz jest odrębnym od gruntu przedmiotem własności. Może powstać gdy użytkownik wieczysty wybuduje budynek na gruncie oddanym mu w użytkowanie wieczyste albo gdy użytkownik wieczysty nabędzie budynek przy zawarciu umowy o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste. Nieruchomość budynkowa zdefiniowana jest w art. 46 § 1 oraz art. 235 § 1 kodeksu cywilnego.

Zobacz cały wpis na blogu »
JAK SPRZEDAĆ UDZIAŁY I NIE ZWARIOWAĆ SPRZEDAŻ UDZIAŁÓW

Zagadnienia związane ze współwłasnością reguluje przede wszystkim kodeks CYWILNY Jest to także akt rozstrzygający w Pana przypadku, gdyż w opisanym stanie faktycznym opisywanym zagadnieniem jest „zarządzanie” przedmiotem współwłasności w szerokim tego słowa znaczeniu. Sam kodeks cywilny przewiduje sytuację, w której własność tej samej rzeczy (w tym wypadku własność nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem) może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom. Jest to właśnie współwłasność (dla ścisłości należy dodać, że współwłasność ułamkowa), w której każdy ze współwłaścicieli (tu Pan i Pana ojciec) posiada ściśl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »