Technologia

Wpisy zawierające słowo kluczowe technologia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Technologia grazixx20

Jesteśmy ofiarami technologii. Nasze dane pozyskiwane są cały czas. Trzeba o tym raz na jakiś czas przypomnieć i wyryć to w swojej pamięci. Chociaż nikt się do tego nie przyzna, nasze dane są cały czas zbierane i przetwarzane, skrupulatnie przechowywane.  Dlaczego chcę o tym przypomnieć? Ponieważ to godzi w naszą prywatność i nie tylko naszą, także naszych najbliższych. Myślmy o tym, jakie informacje podajemy do użytku różnym portalom, narzędziom komunikacyjnym i nie bądźmy, zaskoczeni skąd ktoś tyle o nas wie. To samo dotyczy reklam. Wydaje się nam dziwne, że reklamy pojawiające się w przeglądarce internetowej oparte są na naszych polubieniach z Facebooka lub dotyczą tematów z naszych ostatnich rozmów przez komunikatory.  Pora się z tym pogodzić, że jesteśmy wciąż monitorowani, śledzeni i kontrolowani. Dlaczego napisałam ostatnie zdanie? Ponieważ tak jest. To już nie tajemnica, tylko przestaliśmy zwracać na to uwagę.  Przykł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Praca w przyszłości różne rzeczy

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ten XXI wiek... Żyję, widzę opisuję...

Szalony XXI wiek zawładnął nami od strony technologicznej do tego stopnia, że jak nie masz konta na Facebooku, Instagramie czy też nie wysyłasz tysiąca Snapow do swoich znajomych to jesteś tzw. "No life*... Jeżeli wspomnę iż do całkiem niedawna byłem niczym Pierwszy Wódz III RP, nie mówię tutaj o Antonim, ale o człowieku będącym ponad szczytem Everestu w strukturach partii - o Panu Prezesie Jarosławie, tzn. nie używałem kart płatniczych, nie trzymałem pieniędzy w banku. Aż nadszedł rok 2017 i mimo wszystko musiałem zacząć korzystać z karty płatniczej oraz rachunku bankowego. Dziś, dwa lata z małym hakiem po moi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komputer Informatyka

5734349468904689035789333683689036890

Zobacz cały wpis na blogu »
Informatyka Informatyka

97598579348

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 2)     (...)   STEVEN „STEVE” JOBS (ur. 24 II 1955 r., zm. 5 X 2011 r.) Drugi – a właściwie pierwszy, bo zaprezentowany w pierwszej kolejności – antybohater „Piratów z Doliny Krzemowej” nie był człowiekiem tak głęboko zaburzonym jak jego autystyczny rywal. Nie ulega jednak wątpliwości, że miał problemy z samym sobą (narcyzm kliniczny), a za ich przyczynę uznaje się traumę z dzieciństwa i wynikający z niej kryzys tożsamości. Steve Jobs pojawił się na świecie… przez przypadek. Urodziła go bowiem niemiecko-szwajcarska katoliczka Joanne Schieble, która zaszła w nieplanowaną ciążę z syryjskim muzułmaninem Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1) No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona (cz. 1)     „Pierwszy milion trzeba ukraść” Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org) UWAGA! UWAGA! UWAGA! PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY! Tytuł oryginalny: „Pirates of Silicon Valley” Tytuł polski: „Piraci z Doliny Krzemowej” Reżyseria: Martyn Burke (Kanadyjczyk, rocznik 1952) Kraj i rok produkcji: Stany Zjednoczone Ameryki 1999 Instytucja sprawcza: TNT – Turner Network Television Gatunek: dramat/komediodramat, obyczajowy, biograficzny Na podstawie książki Paula Freiber (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Budownictwo - rys historyczny Strona o wszystkim

Budownictwo jest nieodłącznym elementem życia człowieka, odkąd wyszedł on z jaskini i zapragnał żyć w zbudowanych przez siebie siedzibach. Początkowo były to szałasy, które potem wraz z rozwojem ludzkości zmieniały się w proste gliniane chalupki, domy, wille, rezydencje.  Dziś branża budowlana generuje już niesamowite zyski i jest jednym z najważniejszych motorów rozwoju ludzkości. Dziś budujemy już nie tylko domy, ale też cała infrastrukturę niezbędną do codziennego funkcjonowania - drogi, porty, lotniska, szklane biurowce. Czy neandertalczyk wyobrażał sobie aż taki postęp. Czy siedząc przy ognisku i obgryzając kość mamuta, m&oac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tablet – nowość w świecie technologii Blog o nawigacjach

Nikt by nie pomyślał, iż tablety staną się tak znane. Wraz z telefonami dotykowymi zalały rynek. Dziś są dostępne rzeczywiście dla każdego. Wszyscy spotkali się z tym sprzętem. Czym przyciągają nas tablety? W jakim celu tyle osób chce je mieć?   Pierwszym i podstawowym aspektem jest mobilność. Jest to pewnie pierwsze urządzenie z tak wieloma funkcjami. Dużo osób potrzebuje takiego komputera, którego będzie można w razie potrzeby zabrać ze sobą. Lekki, z wytrzymałą baterią jest pierwszorzędnym gadżetem elektronicznym. W ten sposób udało się uzyskać coś co spełnia wymagania chociażby najwybredniejszych konsumentów. Chociaż wiodącym systemem operacyjnym w laptopach jest Windows to Android króluje w świecie tabletów. Tablety z Android mają dostęp do usługi Google Play, sklepu internetowego z aplikacjami, muzyką, grami i filmikami. Tablety z Windows są mniej znane jednak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Big Green Egg - piec z przyszłością blog o sprzęcie AGD

Zobacz cały wpis na blogu »
Robot ogrodowy z MIT Technologia blog

CAMBRIDGE, Mass -- Te ogrodników miałaby zielonego thumbs - gdyby kciuki. Klasa undergraduates w Massachusetts Institute of Technology stworzyła zestaw robotów, które mogą wody, zbioru i pomidorów cherry zapylać rośliny. Niewielki, 3000 dolarów roboty, które poruszać się w ogrodzie na podstawie podobnego do Roomba próżni, są sieciowej do roślin. Gdy rośliny potrzebują wody wskazują, roboty mogą posypać je z pompy wodnej. Gdy rośliny mają dojrzały pomidor, maszyny broni do wykorzystania ich zrywać owoców. Nawet jeśli roboty dokonały inwazji na kilka rolnictwa, te roboty "tw&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wrocław centrum technologii? Poszukiwacz wiedzy

       Wrocław walczy o to aby stał się miejscem ulokowania Europejskiego Instytutu Technologii, który to ma pobudzić ducha innowacji w całej Unii Europejskiej.      Europa pragnie przeciwdziałać negatywnym tendencjom, takim jak: odpływ młodych utalentowanych naukowców za Atlantyk w poszukiwaniu lepszych laboratoriów i możliwości rozwoju oraz przenoszenie ośrodków badawczo-rozwojowych do Stanów Zjednoczonych, Chin czy Indii. Niepokojący jest również fakt, że coraz mniej Europejczyków wybiera trudne przyrodnicze kierunki studiów. Poza tym na badania naukowe wydaje się zdecydowanie mniej na Starym Kontynencie niż w USA.       Z tymi tendencjami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Audi R8 TDI Le Mans Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Audi prezentuje rewolucję w królewskiej klasie – pierwszego dwunastocylindrowego diesla w wyczynowym samochodzie sportowym dopuszczonym do ruchu po drogach publicznych. V12 TDI o pojemności sześciu litrów napędza koncepcyjny samochód zbudowany na bazie Audi R8. Silnik ten generuje robiące wrażenie 500 KM i moment obrotowy 1.000 Nm. Tą jednostką napędową Audi otwiera nowy rozdział w historii silników wysokoprężnych. Wyposażony w doświadczenie koncernu zdobyte na torach wyścigowych, brylantowo-czerwone Audi R8 TDI Le Mans jest ucieleśnieniem najwyższej dynamiki jazdy, pionierskich osiągnięć technologicznych i fascynującej stylistyki. V12-TDI to bliski krewny silnika, z którym Audi R10 dwukrotnie wygrało wyścig Le Mans. Zatem także pod względem osiągów Audi R8 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Salon samochodowy w Genewie Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Porsche prezentuje technologie przyszłości i przyjazny dla środowiska samochód wyścigowy. Porsche zaprezentuje na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Genewie paletę modeli zoptymalizowanych pod względem zużycia paliwa i jeszcze bardziej przyjaznych dla środowiska. Tradycyjnie w czasie wystawy trwającej od 6 do 16 marca pokazane zostaną najważniejsze trendy, które będą obowiązywać w najbliższym sezonie w świecie motoryzacji. Oferta przedstawiona na stoisku Porsche sięgać będzie od prototypu wyjątkowo oszczędnego modelu Cayenne Hybryd, aż do Porsche RS Spyder. Ten samochód wyścigowy odnoszący największe sukcesy w amerykańskiej serii Le Mans ośmiokrotnie zwyciężył w roku 2007 wykorzystując przyjazne dla środowiska paliwo E10, z 10 procentową domieszką bioetanolu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia TI Technologia Informacyjna

Historia Informatyki sięga czasów znacznie bardziej odległych niż mogłoby się wydawać. Ludzie jeszcze nie znali komputerów, ale już wprowadzali metody liczenia i przetwarzania danych, które do dziś pozostały bez zmian lub zmieniły się w niewielkim stopniu. Poniżej wybór najciekawszych wydarzeń związanych z komputerami i informatyką. Z oczywistych przyczyn jest to wielki skrót, bowiem długo by można pisać na temat każdego wydarzenia... 4000-1200 p.n.e. - Sumerowie zaczynają zapisywać transakcje handlowe na glinianych tabliczkach. 3000 p.n.e. - Powstaje pierwsze liczydło w Babilonii. 250-230 p.n.e. - Metodą sita Eratostenesa udaje się ustalić liczby pierwsze. Metoda poszukiwania liczb pierwszych polega na usuwaniu z ciągu liczb naturalnych liczb będących iloczynami liczb naturalnych. 1642-1643 - Blaise Pascal konstruuje arytmometr - mechaniczną maszynę, która potrafi dodawać liczby. Formułuje też prawa podzielności liczb całkowitych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »