Uczestnictwo

Wpisy zawierające słowo kluczowe uczestnictwo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Łk 19, 45-48 bierziczytaj

Uczestnictwo we Mszy Świętej i modlitwa dają poczucie szczęścia. ...    Oddawaj Jezusowi serce. Mieszka w nim. Jest radością.  Błogosławi trud.  Serce świątynią.  Słuchaj Bożego Słowa. ...    Świątynia domem modlitwy.  Po to wybudowana. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Porady eksperta Udziały w domu

Dziedziczenie ustawowe – dziedziczenie według przepisów prawa spadkowego, mające miejsce, gdy spadkodawca nie sporządził testamentu lub testament jest nieważny albo gdy osoby powołane do dziedziczenia nie chcą lub nie mogą być spadkobiercami. Dziedziczenie ustawowe może odnosić się do całego spadku albo do jego części. Reguły dziedziczenia ustawowego opierają się na stosunku pokrewieństwa, małżeństwa lub przysposobienia. W Polsce dziedziczenie ustawowe jest regulowane przepisami Kodeksu cywilnego w księdze czwartej pt. “Spadki”[1]. Należy tu zwrócić uwagę na art. 43 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego,  który stanowi: “Oboje małżonkowie mają równe udziały w majątku  wspólnym”. Tak więc połowa majątku pozostaje przy żyjącym współmałżonku  jako jego dotychczasowa własność, a masę spadkową tworzy druga połowa  majątku wspólnego, o ile nie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Porady eksperta Kupię udziały w nieruchomościach

Uznanie długu – czynność dłużnika dokonana wobec wierzyciela, z której wynika chęć zapłaty długu lub przynajmniej przyznanie istnienia obowiązku spełnienia świadczenia. Uznanie długu przed upływem terminu przedawnienia prowadzi do jego przerwania. Uznanie roszczenia przedawnionego jest prawnie bezskuteczne, albowiem dla zniesienia skutków przedawnienia niezbędne jest wyraźne zrzeczenie się przez dłużnika prawa skorzystania z tego zarzutu. Uznanie długu ma istotne znaczenie dowodowe w sferze procesu cywilnego, albowiem wierzyciel przedstawiający dowód uznania długu przez dłużnika nie musi wykazywać w inny sposób istnienia swej wierzytelności. Dłużnika obciąża wówczas powinność wykazania, że uznana wierzytelność w rzeczywistości nie istnieje. W nauce prawa wyróżnia się: uznanie właściwe, które jest umową zawartą pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem, w której strony ustalają, że istnie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - Spadkobierca KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI

Spadkobierca – podmiot, na który przechodzi ogół praw i obowiązków osoby zmarłej. Spadkobierca testamentowy – powołana do spadku na podstawie testamentu osoba fizyczna lub osoba prawna, albo też dziecko poczęte (nie urodzone jeszcze w chwili otwarcia spadku), pod warunkiem, że urodzi się żywe. Spadkobierca ustawowy – podmiot powołany do spadku na mocy odpowiednich ustaw, w przypadku gdy spadkodawca nie pozostawił ważnego testamentu, albo gdy osoby powołane do spadku nie chcą lub nie mogą być spadkobiercami. Spadkobiercami ustawowymi są: (zwróć uwagę na zmianę prawa spadkowego od 28 czerwca 2009) małżonek zstępni – dzieci, wnuki, prawnuki, itp. wstępni – rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, itp. rodzeństwo i zstępni rodzeństwa gmina ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy Skarb Państwa. Spadkobierca (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - Użytkowanie wieczyste SPRZEDAŻ UDZIAŁÓW

Użytkowanie wieczyste – specyficzne dla polskiego prawa cywilnego prawo podmiotowe dotyczące nieruchomości gruntowej, wzorowane na rozwiązaniach sowieckich, jeden z trzech rodzajów praw rzeczowych, obok własności i praw rzeczowych ograniczonych. Polega na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa, województwa, powiatu bądź gminy lub związku tych jednostek osobie fizycznej lub prawnej na czas określony 99 lat (wyjątkowo krócej, lecz nie mniej niż 40 lat). Dotyczy głównie gruntów położonych w granicach administracyjnych miast. Użytkowanie wieczyste w prawie polskim Regulacja prawna Zostało wprowadzone 14 lipca 1961 r. ustawą o gospodarce terenami w miastach i osiedlach. Aktualnie reguluje je tytuł II księgi drugiej kodeksu cywilnego. Konstrukcją nawiązuje luźno do wywodzącej się z prawa rzymskiego dzierżawy wieczystej i charakterystycznej dla prawa feudalnego własności podzielo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADA EKSPERTA - Wypadek Ubezpieczeniowy Udziały w garażu

  Wypadek ubezpieczeniowy   Wypadek ubezpieczeniowy – przewidziane w umowie ubezpieczenia zdarzenie losowe, wystąpienie którego powoduje powstanie obowiązku wypłaty odszkodowania lub innego świadczenia przez ubezpieczyciela. Z wystąpieniem wypadku ubezpieczeniowego związana jest ekspektatywa, która przeradza się w wierzytelność. Wypadkiem ubezpieczeniowym jest według umowy ubezpieczeniowej: zdarzenie przyszłe, zdarzenie niepewne, zdarzenie prawne. Zapraszam do kontaktu - tel. 503 470 580 email. kupie@udzialy.zgora.pl     Przydatne linki - SPRZEDAĆ CZY ZATRZYMAĆ? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »