Westerplatte

Wpisy zawierające słowo kluczowe westerplatte.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zawody w Tczewie i Lisia Dycha Haken W Obłokach Trzeźwości

Zawody w Tczewie   W sobotę wystartowałem w zawodach na 10 km i zrealizowałem postawiony przez siebie cel. Moim założeniem było poprawić swój zeszłoroczny wynik. Trasa tak samo wymagająca jak ostatnio, ale za to temperatura była bardziej sprzyjająca.   Czas: 00:47:40.76 Pozycja: 60/176 Tabela wyników: https://elektronicznezapisy.pl/event/9942/results.html   Po dobiegnięc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Relacja Haken W Obłokach Trzeźwości

Amatorszczyzna i bezczelność organizatorów   Niestety, dzisiejsze zawody pokazały, że za ich organizacją stały niewłaściwie osoby. Dystans reklamowany jako ok. 5 km okazał się oscylować w granich 3 km. Postanowiłem wyrazić swój pogląd na sytuację za pośrednictwem Facebooka, gdzie napisałem w sposób następujący:   Bezczelność i bumelanctwo osób odpowiedzialnych za "Bieg Open, ok. 5 km" złości i smuci. Dystans reklamowany jako 5 km w rzeczywistości oscylował w okolicach 3 km. Tutaj nawet nie jest potrzebny GPS, aby wiedzieć, że dystans jest zdecydowanie za krótki. Malujący się wyraz konsternacji na twarzach biegaczy po dobiegnięciu na metę doskonałą odpowiedzią na t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Miasto 39. Narodziny i obrona Starachowic-Wierzbnika No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Miasto patchworkowe Starachowice, leżące w połowie drogi między Radomiem a Kielcami, są dzisiaj trzecim pod względem wielkości miastem w województwie świętokrzyskim. Jednakże historia tego, co dziś rozumiemy pod pojęciem Starachowic, jest stosunkowo krótka. Aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do książki “Starachowicki Wrzesień 1939” Adama Brzezińskiego (udostępnionej w kilkunastu kawałkach na stronie internetowej UM Starachowice). Autor podaje, że miasto, o którym rozmawiamy, powstało 1 kwietnia 1939 roku. Geneza miejscowości jest dość prosta: władze II Rzeczypospolitej podjęły decyzję o połączeniu w jedną całość osady fabrycznej Starachowice (tzw. Starachowic Fabrycznych), wsi Starachowice Górne (tzw. Starachowic Górniczych) oraz miasteczka Wierzbnik (istniejącego od XVII wieku i mającego charakter sztetla, gdyż znaczną część jego ludności stanowili Żydzi. Według polskojęzycznej Wikipedii, w 1935 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »