Państwo prawne Dla każdego
Czy można za demokratyczne państwo prawne uznać kraj, gdzie treść normy prawnej nie jest czytelna i jednoznaczna dla obywatela, lecz wymaga często wielostopniowej wykładni dokonywanej przez organy powołane do stosowania prawa? Czy przepis prawny wymagający takiej wykładni może być stosowany, czy nie powinien być uznany za nie obowiązujący? Czy winno być dopuszczalne domniemywanie treści normy prawnej? Czy nie powinna ona być nie budzącą jakichkolwiek wątpliwości, szczególnie wtedy, gdy nakłada na obywatela obowiązek lub daje uprawnienie organom państwowym. Czy w ogóle powinny rodzić się takie pytania, w demokratycznym państwie prawnym? Zobacz cały wpis na blogu » |
W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczaÄ Ci coraz lepsze usĹugi. By mĂłc to robiÄ prosimy, abyĹ wyraziĹ zgodÄ na dopasowanie treĹci marketingowych do Twoich zachowaĹ w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam czÄĹciowo finansowaÄ rozwĂłj Ĺwiadczonych usĹug.
PamiÄtaj, Ĺźe dbamy o TwojÄ prywatnoĹÄ. Nie zwiÄkszamy zakresu naszych uprawnieĹ bez Twojej zgody. Zadbamy rĂłwnieĹź o bezpieczeĹstwo Twoich danych. WyraĹźonÄ zgodÄ moĹźesz cofnÄ Ä w kaĹźdej chwili.