Zobowiązania

Wpisy zawierające słowo kluczowe zobowiązania.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co warto wiedzieć o kredytach konsolidacyjnych? Porady Dietetyczne

Łatwa dostępność kredytów i różnego rodzaju pożyczek sprawia, że chętnie decydujemy się na kolejny dług – nawet jeśli już spłacamy jakieś zobowiązania. Niektórzy lekkomyślnie podpisują umowy z bankami lub firmami udzielającymi pożyczek, co może skutkować przykrymi konsekwencjami. Na czym polega konsolidacja kredytów Kredyty konsolidacyjne w dużym uproszczeniu są połączeniem posiadanych do tej pory zobowiązań wobec banków czy innych instytucji finansujących – mogą to być kredyty (gotówkowe, hipoteczne, samochodowe) oraz takie zadłużenia, jak np. wykorzystane limity na kartach kredytowych bądź saldo na rachunku osobistym. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim zamiast kilku rat do spłaty w różnych terminach otrzymujemy tylko jedną, która w dodatku może być niższa od łącznej sumy tych dotychczasowych. Oprócz tego wydłuża się czas kredytowania, co oznacza, że mamy niższe raty do spłacenia w ciąg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy warto refinansować i konsolidować kredyty? Finanse codzienne

Kredyt hipoteczny jest drogą i wieloletnią inwestycją, dlatego jego zaciągnięcie rozważamy pod wieloma kątami, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki. Czasami jednak, pomimo prześledzenia wszystkich ofert bankowych, w trakcie spłaty okazuje się, że na rynku pojawiły się korzystniejsze możliwości finansowania zakupu nieruchomości. Czy w takiej sytuacji należy przenieść kredyt do innego banku? Refinansowanie kredytu hipotecznego to korzystne rozwiązanie dla domowego budżetu, lecz tylko w wybranych sytuacjach. Jeśli podczas spłacania kredytu nie jesteśmy w stanie uporać się w nieprzewidzianymi problemami finansowymi a kredytodawca nie zgadza się na wydłużenie czasu spłaty lub renegocjowanie warunków umowy, kredyt refinansowym daje możliwość dostosowania warunków spłaty do zaistniałych okoliczności. Podczas przenoszenia wierzytelności do innego banku dodatkową korzyścią może być konsolidacja kilku zobowiązań, dzięki której klient płaci miesięcznie tylko jedną (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy konsolidacja kredytów obniża koszty zobowiązań? Porównanie ofert polskich banków

Konsolidacja kredytów to interesujący pomysł w szczególności na wyjście z niesystematycznej spłaty rat. Jak to działa? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytobiorca, który w danym czasie posiada wiele kredytów, ma okazję pozyskania takiego kredytu, z którego pomocą będzie spłacał wcześniejsze zadłużenia. Ten produkt gotówkowy został pomyślany w szczególności dla ludzi, którzy mają większe problemy z prawidłowymi spłatami zobowiązań pieniężnych, nawet wobec paru banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali kredytowej i pozwolić wrócić do stabilizacji finansowej. W obrębie pożyczki konsolidacyjnej zadłużeni mogą liczyć w szczególności na wydłużony okres spłaty. W taki sposób miesięczne raty wszystkich pożyczek zostają zmienione w jedną stałą ratę, jaka jest mniejsza, niż kwota rat wcześniejszych. Przy niższej racie jak i wydłużonym okresie regu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy po konsolidacji kredytów łatwiej spłacać zobowiązania? Porównanie ofert polskich banków

Co też ciekawe, konsolidacja kredytów podzielona jest na dwa rodzaje, spośród których wyszczególniamy konsolidację hipoteczną, udostępnianą na dłuższy okres, charakteryzującą się malutką stopą procentową dla znaczniejszych sum i potrzebującą zabezpieczenia siebie nieruchomością klienta, oraz konsolidację pieniężną, udzielaną na krótki czas, cechującą się obszerną stopą procentową dla mniejszych sum i niewymagającą protekcji, skutkiem czego każdy interesant może dostosować konkretne zeń na własną rękę. Zanim jednak wytypujemy jakiś kredyt konsolidacyjny, opłaca się także zaciekawić, czy jest on nietrudny w zaciągnięciu, czy jego maksymalna wartość jest dla nas satysfakcjonująca, czy czas kredytowania jest wystarczająco długi, czy decyzja kredytowa będzie błyskawiczna, czy jest on ubezpieczony na chwilę stracenia stanowiska tudzież też jakiegoś leczenia, czy prowizja równa się zero procent, czy środki będą wypłacane w trakcie jedn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym jest ryzyko kredytowe i jak go uniknąć? Finanse codzienne

Ryzyko jakie niosą za sobą kredyty to ryzyko niewywiązania się przez dłużnika z jego zobowiązań wobec dostawcy towarów lub usług, czyli ryzyko niewypłacalności dłużnika. Może to być ryzyko, jakie towarzyszy podczas udzielaniu kredytów przez banki osobom lub firmą, które nie będą spłacały ustalonych w umowie kredytowej rat. W celu jego uniknięcia, i w związku z tym zmniejszenia prawdopodobieństwa potencjalnych strat dla organizacji bankowej, musi być sterowane przez ciągłe monitorowanie. Monitorowanie ryzyka prowadzone jest przede wszystkim na podstawie kwartalnych lub miesięcznych kontroli jednostki kredytowej kredytobiorcy, który stanowi: kwartalny monitoring sytuacji finansowej kredytobiorcy, zgodnie z prawem Banku (ranking kondycji finansowej, kontroli limitu kredytowego), sprawdzenia rzeczywistego stanu finansowego osoby posiadającej kredyty, monitorowanie obsługi zadłużenia lub pożyczki (kredytobiorca zobowiązany terminowo i kompletnie spłacać odset (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Aktywa, Pasywa cz.4 Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Zobowiązania - są to pieniężne lub rzeczowe świadczenia dłużnika na rzecz wierzyciela, które zawierać powinny wartośc oraz termin spłaty. Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania i dzielą się na:1. Rezerwy na zobowiązania.2. Zobowiązania długoterminowe.3. Zobowiązania krótkoterminowe.4. Rozliczenia międzyokresowe.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Aktywa, Pasywa cz. 3 Doradztwo Finansowe / pomoc.uslugi@gazeta.pl

Pasywa - to określenie w rachunkowości oznaczające źródło finansowania aktywów trwałych i aktywów obrotowych. Pasywa dzielą się na: 1. Kapitały własne - środki majątku finansowego przedsiębiortstwa powstające wraz z rozpoczęciem oraz prowadzeniem działalności gospodarczej. Kapitały własne dzielą się na:- kapitał podstawowy, powstaje z wniesionych wkładów,- kapitał zapasowy, przeznaczony na pokrycie ewentualnych strat w firmie,- zysk bądź strata netto z lat ubiegłych, pojawia się, gdy nie zostanie w całości rozliczona,- zysk netto, stanowi źródło finansowania wzrostu aktywów netto,- strata netto, oznacza zmniejszenie kapitału własnego.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Darmowa gotówka na spłatę zobowiązań Twój Pierwsz Biznes

Ruszył nowy program "Idea Wolności", który ma pomóc przedsiębiorcom w ich kłopotach finansowych. Organizowany jest przez Idea Bank S.A .i skierowany do osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. W Programie mogą wziąć udział tylko nowi klienci Banku w rozumieniu Regulaminu Programu. Program dostępny jest w Wariantach: "rachunek z limitem", " rachunek z kredytem" bądź "rachunek z kartą kredytową". Klient ma możliwość wyboru tylko jednego z Wariantów. Uczestnik Programu będzie uprawniony do obniżenia oprocentowania do wysokości 0% oraz poszczególnych opłat do wysokości 0 zł, po spełnieniu następujących warunków: zawrze z Bankiem Umowę Kredytową (w zależności od wybranego Wariantu) oraz Umowę o Rachunek, dodatkowo wywiąże się z zobowiązań wynikających z postanowień zawartej przez siebie Umowy Kredytowej i Umowy o Rachunek, a także zapewni comiesięczne wpł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »