Maszpanek

Profil blogera.


Informacje ogólne

Główny blog religiaija.blogi.pl »
Data urodzenia 1992-06-05
Wiek 32 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Maszpanek

Kupując dewocjonalia, szczególnie wykonane z metali szlachetnych, warto udać się po nie do renomowanego i sprawdzonego sklepu. W tej branży łatwo zarówno o podróbki, jak i wyroby niskiej jakości. A dewocjonalia takie jak krzyżyk srebrny to rzeczy, które powinny być wysokiej jakości. I zazwyczaj każdy nabywca chce, aby takie były, niezależnie, czy kupu (...)

Zobacz pełny wpis »
Medaliki, bransoletki, różańce, pierścionki i wszelkiego rodzaju dewocjonalia, które nosimy nie są zwyczajną ozdobą lecz ewidentnym powodem naszej głębokiej wiary i ufności w Boga. Nie każdy ma odwagę nosić świętą biżuterię i w tak otwarty sposób wyrażać swoje poglądy. Nie każdy też może z czystym sumieniem założyć tego rodzaju ozdobę, zwłaszcza jeśli wiara (...)

Zobacz pełny wpis »
Obraz świętej rodziny jest symbolem zjednoczenia, miłości i oddania. Można na nim zaobserwować rozbudowaną symbolikę w mimice, gestach, kolorystyce i układzie postaci. Widzimy na nim rodzinę jako elementarną jednostkę budującą populację. To właśnie dzięki rodzinie możliwe jest powiększanie kościoła chrześcijańskiego, ponieważ to właśnie na rodzinie opierają się jego fundamenty. (...)

Zobacz pełny wpis »
Chcąc zostać świętym nie trzeba poświęcać wielu godzin na żmudnej modlitwie czy też podejmować od razu ascezę. Nie trzeba również pozostawiać swojej rodziny, aby rozpocząć samotne życie w celibacie. Na przykładzie francuskiej mistyczki Gabrieli Bossis pokażemy jak można realizować swoje powołanie w zgodzie z własnymi przekonaniami i planami na życie. Własny plan na ż (...)

Zobacz pełny wpis »
Było wiele różnych wersji obrazu Jezu, ufam Tobie. Do dzisiaj powstają nowe. Garść informacji o tym, jak powstał pierwotny wzór dla dalszych dzieł. Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego Pierwowzór obrazu był wykonywany od stycznia do czerwca roku 1934 przez malarza Eugeniusza Kazimirowskiego. Po raz pierwszy został pokazany ludziom z zewnątrz w W (...)

Zobacz pełny wpis »