Nataliagrochal

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Warszawa
Główny blog kotkidwa.blogi.pl »
Data urodzenia 1983-01-16
Wiek 41 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Nataliagrochal

Dlaczego postanowiłam zostać kocim behawiorystą? Bo profesjonalista mi nie pomógł . A było to tak. Moja kotka Sasetka załatwiała się poza kuwetą. Po różnych próbach zaradzenia sytuacji, wezwałam w końcu fachowca na konsultację. Osobę wykształconą i z referencjami, polecaną i znaną w środowisku kociarzy. Jej rady nie pomogły, choć ściśle się do nich zastos (...)

Zobacz pełny wpis »
#WielkieKocieMity MIT 3 Mój kot nie ma żadnych stresów. Ma miskę, drapak, drugiego kota do zabawy. Jest spokojny, właściwie cały dzień śpi. To jest bardzo groźny mit, bo może zagrażać bezpośrednio życiu zwierzęcia. Chcecie wiedzieć jak? W organizmie zestresowanego kota krążą hormony stresu, które podwyższają tempo przemiany materii. Wszystkie procesy w o (...)

Zobacz pełny wpis »
#WielkieKocieMity MIT NR 1 Jeśli mieć koty, to tylko w dwupaku. Kot w pojedynkę jest smutny i samotny. Kot z natury jest samotnikiem, pilnie strzegącym swojego terytorium i znajdującym się na nim zasobów, takich jak jedzenie i samice. Każdy nowo spotkany osobnik jest zatem potencjalnym rywalem, zagrożeniem.  Oczywiście domowe koty nie są dzikimi lwami czy rysiami. (...)

Zobacz pełny wpis »
Mój kot boi się obcych, na sam dźwięk dzwonka do drzwi chowa się pod łóżko. Czy obca osoba jako opiekun dochodzący to dobry pomysł? Moim zdaniem tak, pod warunkiem, że ten opiekun dochodzący jest profesjonalistą. Profesjonalista przede wszystkim nigdy nie będzie się narzucał lękliwemu kotu. Jeśli zwierzę schowa się przed nim pod łóżko, nie będzie pró (...)

Zobacz pełny wpis »
Jestem kociarą od urodzenia. Zawsze lubiłam koty i zawsze wiedziałam, że chcę z nimi mieszkać. Gdy miałam 6 lat, do mojego domu trafił pers Figaro. Od niego uczyłam się jak opiekować się kotem i jak dogadywać się z nim. Dzisiaj mieszkam z dwoma kotami- orientalnym Alexem i syberyjką Sasetką. Sasetka jest chora, musi codziennie brać leki- to od niej nauczyłam się opieki nad ko (...)

Zobacz pełny wpis »
  Dlaczego warto korzystać z pomocy behawiorysty, nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz dużo o kotach? "Sytuacja wielu domowych kotów jest bardzo odległa od pożądanej, być może dlatego, że przejawy ich złego samopoczucia nie są tak czytelne jak u psów - koty cierpią w milczeniu. W 2011 r. brytyjska służba weterynaryjna oceniła przeciętna kondycję kota domowego (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak zaopiekuję się Twoim kotem? Standardowa wizyta opiekuńcza twa około 50 min. W jej trakcie najpierw witam się z kotem, zwracam uwagę na to, czy do mnie podchodzi, czy przebywa w ukryciu. Jeśli się chowa, nie zawracam mu głowy. Jeśli chce mnie lepiej poznać- daję się obwąchać. Zawsze zdejmuję buty i zmieniam je na kapcie. Chodzi o to, by zminimalizować wnoszenie patogen&oacut (...)

Zobacz pełny wpis »
Jak się przygotować do przyjęcia kota w naszym domu? Większość z nas chce wiedzieć, jaką kuwetę czy drapak kupić, ile mieć misek i legowisk. Niewielu natomiast zastanawia się, jak przygotować siebie samego i nasze mieszkanie na przyjęcie kociego przyjaciela. Tymczasem samo ustawienie wszytkich kocich akcesoriów w mieszkaniu może mieć póżniej wpływ na chęć korzysta (...)

Zobacz pełny wpis »
Konsultacja behawioralna online - to dobry pomysł! Ogólnie przyjęte jest, że behawiorysta spotyka się z klientem w domu, aby móc zaobserwować zachowania danego kota na żywo. To daje mu podstawy do postawienia diagnozy i stworzenia planu terapii. Ale czy na pewno? Co zrobić, jeśli podczas wizyty obcej osoby kot chowa się po kątach i za skarby świata nie chce wyjść (...)

Zobacz pełny wpis »
Kim jest behawiorysta? Mówiąc najkrócej i najbardziej przejrzyście, behawiorysta to wykształcony i doświadczony obserwator kotów, który zna teorie dotyczące ich zachowań i potrafi je elastycznie dostosować do danej sytuacji. Czy behawiorysta "naprawi" kota? Nie. Czy znajdzie magiczny środek na problemy z kotem? Nie. Zamierzam do tego, iż 80 proc. s (...)

Zobacz pełny wpis »