Zuskadzikuska

Profil blogerki.


Informacje ogólne

Lokalizacja Debnialki
Główny blog ekologia.blogi.pl »
Data urodzenia 2000-02-10
Wiek 24 lat
Ostatnia aktywność 2 lata temu lub dawniej

Najciekawsze wpisy Zuskadzikuska

Na pomoc owadom    Owady to największa grupa roślinożerców, zamieszkująca prawie każde środowisko, także słodkowodne. 70-80% gatunków zwierząt stanowią właśnie owady. Na każdy kilogram człowieka przypada 300 kg owadów. Trudno jest sobie wyobrazić życie bez ich ingerencji. Są one jednym z kluczowych uczestników krążenia materii organicznej (...)

Zobacz pełny wpis »
   W przeszłości prawdopodobnie istniały mikroorganizmy inne niż glony zooxantelle, które wchodziły w fotosymbiozę z innymi koralowcami lub innymi organizmami. Rafy istniały wcześniej, więc fotosymbioza istniała przed powstaniem znanych nam dzisiaj raf. Istniejące pierwotnie rafy koralowe lub formy imitujące je to:   Stromatolity - nie są typową rafą, al (...)

Zobacz pełny wpis »
Riftia pachyptila, powszechnie znana jako gigantyczny robak rurkowaty, to bezkręgowiec morski z gromady Annelida  (dawniej „zgrupowany w gromadzie Pogonophora i Vestimentifera ) spokrewniony z robakami rurkowatymi powszechnie występującymi w strefach między pływowych i pelagicznych. &nbs (...)

Zobacz pełny wpis »
Prochlorococcus marinus to rodzaj bardzo małych (0,6  µm ) morskich sinic o niezwykłej pigmentacji ( chlorofil a2 i b2 ). Bakterie te należą do fotosyntetycznego pikoplanktonu i są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym organizmem fotosyntetycznym  na Ziemi. Drobno (...)

Zobacz pełny wpis »
Kim jest Jacek Pałkiewicz?  * Podróżnik,  * Twórca survivalu w Europie,  * Członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. * Pisarz (napisał przeszło dwadzieścia książek), * Reporter i odkrywca,   Angażował się w ratowanie zdrowia naszej planety. Wrażliwy na temat zagrożenia zdrowia naszej planety, niejednokrotnie podejmow (...)

Zobacz pełny wpis »
Angkor Wat   Tereny Angkoru obfitowały w wodę. Po zbudowaniu sieci kanałów nawadniających zasilanych przez trzy pobliskie rzeki, rolnicy cieszyli się zbiorami ryżu przez cały rok. Metropolia przyzwyczajona do dobrobytu nie dała rady zapobiec klęsce, którą przyniosły gwałtowne susze, a także powodzenie. Otóż ogromne ilości osadu naniesione przez masy w&oa (...)

Zobacz pełny wpis »
Po kilku godzinach marszu, nadal patrzymy przed siebie.  Zaraz powinniśmy znajdować się we wiosce Ermołowo. Chcieliśmy schować się w podmuchach ciepłej chaty. Późnym popołudniem doszło do nas, że nie zdążymy dojść do wioski przed nocą. udaliśmy się więc nad brzeg rzeki, rozbiliśmy namioty i rozpaliliśmy ognisko. Zrobiło się bardzo zimno. Temperatura spadła poniżej - 50* (...)

Zobacz pełny wpis »
1. Roztocza- w jednym milimetrze sześciennym może zmieścić się od 2 do 4 tego pajęczaka. Znanych jest 45 tys. gatunków roztoczy. Rozmnażają się bardzo szybko i zyją około miesiąca. Żywią sie m. in. złuszczonym naskórkiem, pleśnią lub pyłkami.   2. Drobnoustroje chorobotwórcze to organizmy roślinne i zwierzęce. Należą do nich bakterie, wirusy, g (...)

Zobacz pełny wpis »
1. Na Antarktydzie we wschodniej części znajduje się jezioro Wostok. Jest ono położone pod ponad 3 kilometrową warstwą lodu i ma wielkość Ontario. Naukowcy postanowili przewiercić się przez lód i znaleźli w nim formy życia. Są tam bogate skupiska różnorodnych bakterii i grzybów. Tak więc życie istnieje również w bardzo niskich temperaturach (np. w lodzie (...)

Zobacz pełny wpis »
 Romuald Koperski urodził się 5 kwietnia 1955 r. w Sopocie, natomiast zmarł 23 listopada 2019 w Gdańsku. Był on polskim podróżnikiem, pisarzem, był też pionierem jeśli chodzi o wyprawy samochodowe po rozległych terenach syberii, był też pilotem samolotowym 1 klasy, był też fotografem, myśliwym, nurkiem oraz zawodowym muzykiem (pianistą). Romuald dużo podróżował o (...)

Zobacz pełny wpis »