Diet

Wpisy zawierające słowo kluczowe diet.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Tandem Płaski brzuch

Tandem – rower przeznaczony dla dwóch osób siedzących w układzie jedna za drugą. Typowy tandem ma, tak samo jak rower jednoosobowy, jedną ramę i dwa koła, za to każda z osób ma własne: kierownicę, siodełko i pedały. Zdarzają się jednak także tandemy przeznaczone dla większej liczby osób. Udział w napędzaniu roweru mają obie osoby, natomiast kieruje rowerem zazwyczaj osoba z przodu, aczkolwiek spotykane są rowery specjalistyczne, np. dla osoby dorosłej z dzieckiem, lub dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem, gdzie można przełączać kierowanie rowerem, lub też tylko tylna osoba ma taką możliwość. W każdym z tych przypadków osoba niekierująca wykorzystuje wtedy swoją kierownicę tylko jako oparcie dla rąk. W podobny sposób mogą być również rozłączane lub przełączane układy napędu i hamowania.   Zobacz również (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Seniorzy Dietetyka

To trzecia operacja wymiany stawów u Vette, w wieku 70 lat przeszła operację biodra, kolejną przeprowadzono jak była po osiemdziesiątce. Vette należy do rosnącej grupy pacjentów, bardzo starych osób, które potrzebują operacji w późnym wieku. Mnożą się pytania związane z etyką. Według doktora Marka Katlica z Thoracic Surgery w Geisinger Wyoming Valley Medical Center technologia i współczesne metody leczenia wraz ze starzejącą się populacją sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie na operacje wykonywane na seniorach. Katlic prowadzi badania nad operacjami u seniorów już 25 lat i zauważa znaczny wzrost liczby operacji u najstarszych. Nasuwa się pytanie czy w krajach gdzie niebezpiecznie rosną wydatki na służbę zdrowia powinno się wykonywać operacje na starych osobach tylko dlatego, że pozwalają na to osiągnięcia medycyny. Czy nie powinno się tych pieniędzy przeznaczać na operacje młodszych osób, które po prostu skorzystają z nich dł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Cholesterol Fitness

Cholesterol, choć niezbędny do życia, bywa również zabójczy! Zbyt wysokie stężenie cholesterolu we krwi człowieka powoduje groźne choroby serca, m.in. zawał. Powszechne jest określenie dobry i zły cholesterol - choć to w rzeczywistości to lipoproteiny (nośniki cholesterolu) decydują o tym, w jaki sposób cholesterol jest przyswajany do organizmu. Zobacz również Dieta cholesterolowa.

Zobacz cały wpis na blogu »
Choroby i wady serca Odchudzanie

Choroby serca i układu krążenia najczęściej wywołuje miażdżyca tętnic, która zaburza przepływ krwi. Jeśli dojdzie do zablokowania przepływu w naczyniach serca lub mózgu skutkiem miażdżycy może być zawał serca lub udar mózgu. Przy częściowym zatkaniu światła naczynia pojawiają się bóle dławicowe, zawroty głowy, zaburzenia widzenia lub omdlenia. Miażdżyca kończyn dolnych może zaburzyć krążenie w tak dużym stopniu, że doprowadzi do zgorzeli i konieczności wykonania zabiegu operacyjnego lub nawet amputacji kończyny. Inne choroby są związane z wyrodnieniem lub uszkodzeniem samego serca. Zastawki serca ulegają czasem zakażeniu przez bakterie i wirusy krążące we krwi, co prowadzi do bakteryjnego zapalenia wsierdzia. W niektórych przypadkach uszkodzony zostaje układ przewodzący serca (kontrolujący rytm serca). Serce bije wówczas zbyt szybko lub nieregularnie. Może to być powodowane zaburzeniami wrodzonymi, a u osób dorosłych-uszkodzeniem układu kontrolu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Owoce - wartości odżywcze Fitness

Kiwi Kiwi zawiera znacznie ilości witaminy C - 80 mg w 100 tego owocu i jest to ilość w pełni wystarczająca do zaspokojenia dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Ponadto kiwi są bogate w: witaminę A i E, potas, który reguluje rytm serca, magnez, który wspomaga układ nerwowy, wapno, żelazo i kwas foliowy. Drobne pestki znajdujące się we wnętrzu owocu są używane jako składnik peelingów do ciała. Zawarte w kiwi kwasy owocowe mają działanie wybielające, dlatego owoc ten używa się do produkcji kremów. Składniki zawarte w kiwi spowolniają także procesy starzenia. Porzeczki Porzeczki to prawdziwa bomba witaminowa. Zawierają one witaminy: C, B, E, H i P. Najwięcej witaminy C, potasu i fosforu mają w sobie porzeczki czarne. Porzeczki mają działanie przeciwbiegunkowe oraz działają wzmacniająco na naczynia krwionośne. Ponadto zwierają: żelazo, miedź, cynk i mangan. Stosowanie czarnej porzeczk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jogging to więcej niż bieganie! Dietetyka

Trenowanie joggingu pomaga poprawić kondycję już po 4 tygodniach regularnego biegania zauważamy znaczną różnicę. Poprawi nam się również sylwetka i wytrzymałość! Bieganie jest idealnym ćwiczeniem wytrzymałościowym, poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego i zwiększa zużycie energii, a to oznacza lepsze zaopatrzenie wszystkich komórek w substancje odżywcze i tlen, wzmacnia także układ odpornościowy (dzięki czemu będziemy mniej chorować). Biegając wzmacniamy mięśnie nóg i poprawiamy przemianę materii, a u kobiet intensywne bieganie zapobiega cellulitis! Ważne w bieganiu są postawa i prawidłowy oddech. Postawa – biegniemy trzymając proty tułów, nie zginamy się, nie odchylamy, nie balansujemy, nie wykręcamy się i nie wypinamy, po prostu biegniemy w prostej pozycji. Ręce lekko ugięte trzymamy luźno i machamy w rytm biegu, korki stawiamy takie jak nam wygodnie, to ma być przyjemność a nie dziwny nawy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak leczyć żylaki Zdrowie kobiety

Żylaki mogą rozwijać się wskutek wrodzonego upośledzenia ściany i zastawek żył lub pozazakrzepowej niedrożności żył głębokich jednak jednoznacznej przyczyny ich powstawania nadal nie znamy. Rozróżniamy dwa rodzaje żylaków; otwarte i zamknięte. Obserwujemy je zazwyczaj na kończynach dolnych, często u ludzi pracujących w pozycji stojącej. Osoba ze zmianami żylakowymi często odczuwa ból, zmęczenie a niekiedy jakby kłucia w żyłach i kurcze mięśni, powinna więc unikać przede wszystkim długich spacerów i przebywania wielogodzinnego na nogach. Na chwilę obecną niestety nie ma praktycznie środków farmakologicznych które skutecznie zapobiegałyby im czy też leczyły. Można jednak dolegliwości żylakowe zwalczać w warunkach domowych np.: przyjmowanie pozycji leżącej i unoszenie na jakiś czas nóg, stosować kąpiele ze słoną wodą i natryski o naprzemiennej temperaturze wody. Przy otwartych żylakach nie nosić pończoch elastycznych.W ciężkich przypadk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Osteoporoza a dieta Fitnessclub

Kości potrzebują dobrze zrównoważonej diety. Pożywienie powinno dostarczać minerałów i witamin oraz dużo wapnia. Ilość wapnia dostarczanego w jedzeniu w trakcie dojrzewania decyduje o maksymalnej gęstości kości osiąganej w wieku dorosłym. Najlepszym źródłem wapnia są mleko i produkty nabiałowe, takie jak ser i jogurt, a także nienabiałowe, np.zielone warzywa liściaste, fasola, ryby i suszone owoce. Aby przyswajać wapń, organizm potrzebuje również witaminy D. Głównym źródłem tej witaminy jest sam organizm, który wytwarza ją pod wpływem światła słonecznego padającego na skórę. Znajduje się ona również w jajkach, tłustych rybach i niektórych wzbogacanych płatkach śniadaniowych i margarynach. Na zdrowie kości wpływają również ćwiczenia. Kości tak samo jak mięśnie i inne części ciała, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odchudzanie brzucha Odchudzanie

Dieta wspomagająca chudnięcie brzucha Za otyłość brzuszną odpowiadają nadnercza, wydzielające hormony budujące mięśnie, oraz hormony stresu. Dieta wspomagająca odchudzanie brzucha powinna opierać się na produktach węglowodanowych, mlecznych i warzywnych, pobudzających pracę przysadki i tarczycy, odciążającej nadnercza. W diecie wskazane są: owoce - melony, jagody, wszystkie warzywa i kiełki, drób, produkty pełnoziarniste, białko kurze, czosnek, odtłuszczone produkty mleczne, chude mięsa. Umiarkowanie należy spożywać: oliwki, oliwę, awokado, migdały, orzeszki ziemne, przyprawy, miód i syrop klonowy, soki owocowe i warzywne, kofeinę. W niewielkich ilościach: śmietanę, ma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta ziemniaczana Fitness

2-3 kg w ciągu 2 tygodni dieta ziemniaczana ma wiele zalet - odtruwa organizm, wzmacnia włosy, wygładza zmarszczki oraz wpływa na szybki spadek wagi. W trakcie stosowania tej diety trzeba dużo pić - herbata czarna, ziołowa i owocowa, kawa, soki, woda mineralna. Zalecany jest też zwiększony ruch, aby wzmocnić serce i krążenie. Zasady diety:W diecie przewidziane są 3 posiłki dziennie. Można jednak sięgać po przekąski między posiłkami: chrupkie pieczywo, sucharki, krakersy, herbatniki, chudy jogurt, świeży owoc, marchew, ogórek, papryka.

Zobacz cały wpis na blogu »
Opalanie na solarium, a ciąża Zdrowie kobiety

Podczas ciąży powinniśmy zastępować opalanie w solarium naturalnymi promieniami słonecznymi, gdyż dostarczają one prowitaminy D, oraz wpływają korzystnie na kościec.

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowe diety Płaski brzuch

Na rynku coraz częściej pojawiają się super diety cud, dzięki którym stracisz dużo kilogramów w krótkim czasie, jednak to nie jest możliwe diety takie pozbawione są bowiem pewnych składników potrzebnych naszemu organizmowi. Zdrowe diety zawierają wszystkie niezbędne składniki jednak w zmniejszonych ilościach. Na początku kuracji warto ważyć ilość produktów spożywczych, aby później móc samodzielnie ocenić porcje. Bardzo ważne jest aby nie jeść w czasie oglądania telewizji lub czytania. Pamiętajmy aby jeść 3-4 razy dziennie i nie zapominajmy, iż śniadanie to najważniejszy posiłek całego dnia. Trzeba nauczyć się aby: nie dojadać, nie zjadać resztek, nie jeść w czasie największego nasilenia głodu. Najlepiej wyznaczyć sobie jakiś realny cel i do niego dążyć. Aby schudnąć 0,5-1 kg tygodniowo należy jeść o 600-1000 kcal mniej każdego dnia. Możemy zadać sobie pytanie w takim razie co powinniśmy jeść? Odpowiedź jest bardzo prosta wszystkie składniki tylko w odpowiedn (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdrowe produkty żywnościowe Dietetyka

Frytki pieczone w piekarniku Tak, mają mniej tłuszczu, jednak wciąż są bogate w kalorie a ubogie w wartości odżywcze. Na dodatek mają mało odpowiadającego za uczucie sytości błonnika. Lepszy odpowiednik: popcorn - znajdziesz w nim chrupkość i smak frytek, jednak o 65% mniej kalorii na kubek. Poszukuj popcornu nadającego się do sprzętu beztłuszczowego lub używaj zdrowego oleju. Ciągnące się owocowe przekąski Chociaż mogą zawierać odrobinę soku w większości przypadków są to słodycze wzbogacone w witaminy. Zawierają one również syrop bogaty w fruktozę, która łączona jest z otyłością. Lepszy odpowiednik: świeże lub suszone owoce - zawierają błonnik, którego nie znajdziesz w owocowych przekąskach. Dodatkowo, zawierają antyoksydanty zapobiegające rozwojowi raka. Lody typu "light" Chociaż mogą mieć mniej kalorii niż normalne lody jednak wcale tak być nie musi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta Atkinsa może być naprawdę dobra Dietetyka

Warszawa (PAP) - Bogata w tłuszcze i białka a uboga w węglowodany dieta wprowadzona w pierwszej połowie lat 70. przez dra Atkinsa, może być równie skuteczna i bezpieczna, co diety niskokaloryczne - twierdzą naukowcy z University of Pennsylvania. Dieta Atkinsa uchodzi za wyjątkowo kontrowersyjną -przeciwnicy uważają, że jest niezbilansowana, prowadzi do miażdżycy, osteoporozy i chorób nerek. Amerykańscy naukowcy z University of Pennsylvania przeprowadzili badania na grupie 63 otyłych mężczyzn i kobiet w wieku 44 lat ważących przeciętnie 97 kilogramów. Osoby te podzielono na dwie grupy - grupę na diecie Atkinsa oraz na diecie konwencjonalnej (60 procent węglowodanów, 25 procent tłuszczów i 15 procent białek). Ograniczono ilość kalorii - dla mężczyzn od 1500 do 1800, dla kobiet od 1200 do 1500 kalorii dziennie. Sprawdzano stan grupy po trzech, sześciu i 12 miesiącach. We wczesnej fazie grupa na diecie Atkinsa straciła dw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dieta South Beach Płaski brzuch

Dieta South Beach jest szczególnie polecana osobą z nadwagą i tym nad którymi wisi ryzyko takich chorób jak: cukrzyca, zawał serca, wylew czy też miażdżyca. Arthur Agatston – twórca diety stworzył 3 fazy kuracji. Dieta South Beach pozwala na zrzucenie do 6 zbędnych kilogramów wciągu 14 dni.   Pierwszy etap to 2 tygodnie kuracji. Jest on najtrudniejszy ponieważ trzeba zmienić swój sposób odżywiania co dla wielu jest bardzo trudne. Menu dzieli się na 3 posiłki i dwie małe przekąski. Dieta jest bogata w białka natomiast węglowodany są podawane w niewielkich ilościach. Niestety jadłospis jest dosyć monotonny. W jego skład powinny wchodzić: chude mięso, ryby, jajka, biały ser, grzyby, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, kakao, cukinia, ogórki, seler, brokuły, pomidory, szpinak, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »