Mieszkanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe mieszkanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

PORADY PRAWNE KUP-SPRZEDAJ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH

Służebność osobista – obciążenie nieruchomości na rzecz oznaczonej osoby fizycznej prawem, którego treść odpowiada treści służebności gruntowej. Zakres służebności osobistej i sposób jej wykonania oznacza się w braku innych danych, według osobistych potrzeb uprawnionego z uwzględnieniem zasad współżycia społecznego i zwyczajów miejscowych. Jest to prawo terminowe i wygasa najpóźniej z chwilą śmierci uprawnionego. Służebność osobista nie może wchodzić do masy spadkowej, jednakże osoba mająca służebność mieszkaniową może umówić się z właścicielem, iż po jego śmierci służebność będzie przysługiwać jego dzieciom, rodzicom i małżonkowi. Służebność osobista jest niezbywalna. Nie można przenosić uprawnienia do ich wykonywania. Nie można jej nabyć poprzez zasiedzenie. Jeżeli uprawniony z tytułu służebności dopuszcza się rażących uchybień przy wykonywaniu swojego prawa, właściciel nieruchomości obci (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KONTAKT KUP-SPRZEDAJ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH

INN SPÓŁKA CYWILNA ul. Samolotowa 7/98, 03-984 Warszawa NIP: 1132918480, REGON: 365276050   Szybka wycena nieruchomości: 503-496-790 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ! ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ!

KUPUJEMY UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH MINIMUM FORMALNOŚCI SZYBKIE WYPŁATY ZAMIEŃ UDZIAŁY NA GOTÓWKĘ!   ZAPRASZAM DO KONTAKTU - Adres e-mail - biuro@udzialy.eu Telefon kontaktowy - 503-470-580

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ!

Oświadczenie woli – pojęcie z zakresu prawa cywilnego oznaczające przejaw woli ludzkiej zmierzający do wywołania skutku prawnego w postaci powstania, zmiany, ustania stosunku prawnego. Oświadczeniem woli jest każde zachowanie człowieka wyrażające jego wolę  w sposób dostateczny. Może być złożone nie tylko na piśmie, ale także ustnie, jak również wyrażone przez gest. Definicja oświadczenia woli w prawie polskim została zawarta w art. 60 Kodeksu cywilnego. Przejaw woli zostanie uznany za oświadczenie woli w sensie prawnym, jeśli zostaną spełnione następujące warunki: oświadczenie zostanie złożone w sposób swobodny, przymus fizyczny wyłącza oświadczenie woli, zaś przymus psychiczny stanowi wadę oświadczenia woli; oświadczenie będzie zrozumiałe, co oznacza, że przynajmniej w  drodze interpretacji można ustalić, jakiego rodzaju skutek prawny  chciał wywołać składający oświadczenie. Tu moż (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ!

Ekspektatywa (śrdw.łac. exspectativa, expectativa z łac. expectare ‘wypatrywać; oczekiwać’)[1] „oczekiwanie prawne” (wierzytelność przyszła) – jest to sytuacja, w której niektóre wymogi prawne dotyczące powstania wierzytelności lub innego uprawnienia zostały częściowo spełnione. Warunkami tymi mogą być m.in.: wykonanie pewnych czynności przez osoby trzecie, upłynięcie terminu przewidzianego prawem, wystąpienie wypadku ubezpieczeniowego. O ekspektatywie odrębnej własności lokalu wspomina ustawodawca w art. 19 ust. 1 Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych[2]. Ekspektatywa odrębnej własności lokalu jest roszczeniem o ustanowienie przez spółdzielnię odrębnej własności  lokalu na rzecz osoby, z którą spółdzielnia zawarła umowę o budowę  lokalu (o której mowa w art. 18 ust. 1 Ustawy o spół (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ!

Czynność prawna – czynność konwencjonalna (skonstruowana przez normę prawną) podmiotu prawa cywilnego, zawierająca treść określającą konsekwencje prawne zdarzenia prawnego. Jest to całość zdarzenia prawnego, w skład którego wchodzi co najmniej jedno oświadczenie woli. Czynności prawne są aktami o doniosłości społecznej, ponieważ kształtują sytuację prawną  nie tylko tych podmiotów, które dokonują tych czynności, ale i innych  podmiotów „uwikłanych” w stosunki prawne. Zgodnie z art. 56 kc, czynność prawna wywołuje nie tylko skutki w niej wyrażone, lecz również te, które wynikają z ustawy, z zasad współżycia społecznego i z ustalonych zwyczajów.  Dlatego w prawie polskim instytucja czynności prawnej uwzględnia nie  tylko akty woli działających podmiotów, ale również interesy innych  osób. Klasyfikacje czynności prawnych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Linki przydatne udziałowcowi ZAMIEŃ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCI NA GOTÓWKĘ!

Ogłoszenia nieruchomości - z nami szybko sprzedasz swoje mieszkanie Setki Aktualnych Ogłoszeń Dotyczących Rynku Nieruchomości DOMY, MIESZKANIA, DZIAŁKI Bezpośrednio (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH, PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH! PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU

KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH, PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU Zapraszam do kontaktu - tel. 503 470 580 email. biuro@udzialy.com

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - UZNANIE DŁUGU KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH! PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU

PORADY EKSPERTA - UZNANIE DŁUGU Uznanie długu – czynność dłużnika dokonana wobec wierzyciela, z której wynika chęć zapłaty długu lub przynajmniej przyznanie istnienia obowiązku spełnienia świadczenia. Uznanie długu przed upływem terminu przedawnienia  prowadzi do jego przerwania. Uznanie roszczenia przedawnionego jest  prawnie bezskuteczne, albowiem dla zniesienia skutków przedawnienia  niezbędne jest wyraźne zrzeczenie się przez dłużnika prawa skorzystania z  tego zarzutu. Uznanie długu ma istotne znaczenie dowodowe w sferze  procesu cywilnego, albowiem wierzyciel przedstawiający dowód uznania  długu przez dłużnika nie musi wykazywać w inny sposób istnienia swej  wierzytelności. Dłużnika obciąża wówczas powinność wykazania, że uznana wierzytelność w rzeczywistości nie istnieje. W nau (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - PRAWO RZECZOWE KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH! PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU

PORADY EKSPERTA - PRAWO RZECZOWE Prawo rzeczowe – dział prawa cywilnego regulujący powstanie, treść, zmianę i ustanie prawa własności i innych praw do rzeczy  i zwierząt (w wyjątkowych sytuacjach także nie do rzeczy – np.  użytkowanie prawa). Prawo rzeczowe jest prawem bezwzględnym, czyli  skutecznym erga omnes – wobec wszystkich. W Polsce kwestie związane z prawem rzeczowym reguluje księga druga kodeksu cywilnego – Własność i inne prawa rzeczowe – a także wiele ustaw szczególnych, np. ustawa o księgach wieczystych i  hipotece, ustawa o własności lokali, ustawa o zastawie rejestrowym i   rejestrze zastawów i inne. Dla polskiego prawa rzeczowego charakterystyczne jest zamknięcie przez ustawodawcę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - UDZIAŁY W MIESZKANIACH KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH! PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU

PORADY EKSPERTA - UDZIAŁY W MIESZKANIACH to wyrażona ułamkiem lub procentem wielkość udziału we współwłasności nieruchomości wspólnej, określona dla każdego samodzielnego lokalu położonego na danej nieruchomości gruntowej bądź budynkowej.  Wielkość tę określa się zarówno dla lokali wyodrębnionych jak i  samodzielnych lokali niewyodrębnionych, pozostających własnością dotychczasowego właściciela nieruchomości, co ma miejsce przy sukcesywnym wyodrębnianiu kolejnych lokali z nieruchomości. Współwłasność nieruchomości wspólnej Właściciel lokalu wyodrębnionego, z mocy prawa - art 3 ust. 1 ustawy o własności lokali - jest współwłaścicielem nieruchomości wspólnej, a także gruntu (lub współużtykownikiem wieczystym  gruntu). Powyższa zasada obowiązuje również dla samodziel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA - ZACHOWEK KUPIĘ UDZIAŁY W NIERUCHOMOŚCIACH ROZWODOWYCH! PRZED I PO PODZIALE MAJĄTKU

PORADY EKSPERTA - ZACHOWEK Zachowek – forma ochrony interesów osób najbliższych spadkodawcy, którym przysługuje roszczenie względem spadkobierców, powołanych do dziedziczenia o zapłatę określonej sumy pieniężnej zwanej zachowkiem. Obowiązek ten powstaje w chwili śmierci spadkodawcy i należy do długów spadkowych. Ratio legis polega tu na wyjściu z założenia, że każdy człowiek w razie śmierci ma  moralny obowiązek pozostawienia choćby części majątku swym najbliższym, a  może się zdarzyć, że spadkodawca sporządzając testament pominie takie osoby. Zachowek zabezpiecza interesy osób najbliższych pominiętych przez spadkodawcę w testamencie. Uprawnieni do zachowku Podmioty uprawnione: zstępni; małżonek; rodzice spadkodaw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
UWAGA! KUPIĘ UDZIAŁ W LOKALU KUPIĘ UDZIAŁ W LOKALU

KUPIĘ UDZIAŁY W LOKALU!   GWARANTUJE SZYBKIE WYPŁATY GOTÓWKOWE I MINIMUM FORMALNOŚCI!   ZAPRASZAM DO KONTAKTU - tel. 503 470 580 email. biuro@udzialy.com

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA KUPIĘ UDZIAŁ W LOKALU

Pożytki - należą do przedmiotów stosunków cywilnoprawnych. Obejmują one jakieś dochody z rzeczy lub prawa. Rodzaje Pożytki naturalne rzeczy – płody rzeczy i inne odłączone od niej części składowe, jakie wg zasad prawidłowej gospodarki stanowią normalny dochód z rzeczy, np. przychówek zwierząt domowych, owoce zerwane z drzewa, piasek wydobywany z gruntu w sposób określony zasadami racjonalnej gospodarki;    pożytki cywilne rzeczy – są to dochody, jakie rzecz przynosi na podstawie stosunku prawnego. Dochody te mogą przybrać postać pieniężną lub niepieniężną (np. czynsz z tytułu dzierżawy gruntu – może być płacony w postaci pieniężnej lub płodów pochodzących z tego gruntu);    pożytki prawa – dochody, które to prawo przynosi zgodnie ze swoim społeczno-gospodarczym przeznaczeniem (chodzi tu o prawa podmiotowe, które nie dotyczą rzeczy, np. pożytkami z wierzyte (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PORADY EKSPERTA KUPIĘ UDZIAŁ W LOKALU

Użytkowanie wieczyste – specyficzne dla polskiego prawa cywilnego prawo podmiotowe dotyczące nieruchomości gruntowej, wzorowane na rozwiązaniach sowieckich, jeden z trzech rodzajów praw rzeczowych, obok własności i praw rzeczowych ograniczonych. Polega na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa, województwa, powiatu bądź gminy lub związku tych jednostek osobie fizycznej lub prawnej na czas określony 99 lat (wyjątkowo krócej, lecz nie mniej niż 40 lat). Dotyczy głównie gruntów położonych w granicach administracyjnych miast. Użytkowanie wieczyste w prawie polskim Regulacja prawna Zostało wprowadzone 14 lipca 1961 r. ustawą o gospodarce terenami w miastach i osiedlach. Aktualnie reguluje je tytuł II księgi drugiej kodeksu cywilnego. Konstrukcją nawiązuje luźno do wywodzącej się z prawa rzymskiego dzierżawy wieczystej i charakterystycznej dla prawa feudalnego własności podzielo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »