Muzyka

Wpisy zawierające słowo kluczowe muzyka.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Pierwsza historia- "ZRANIONA" książkowe.love

  Zwykła opowieść o tym że przeszłość prędzej czy póżniej dopadnie każdego z nas. Jeśli chodzi o miłość to szanse są podwójne, bo od przeznaczenia się nie ucieknie. Nawet jeśli dzielą nas bardzo wielkie odległości to i tak los skrzyżuje dwie drogi niby niepozornych ludzi. Miłego czytania Pozdrawiam Mirabell

Zobacz cały wpis na blogu »
Lacrimosa. Orkiestry symfoniczne i gitary elektryczne No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Niemcy + Finlandia = Szwajcaria Lacrimosa, niemiecko-fiński duet muzyczny działający w Szwajcarii, jest jednym z najbardziej cenionych przedstawicieli subkultury gotyckiej (gothic, goth). Zespół, którego nazwa pochodzi od finałowej części „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta, rozpoczął swoją karierę jako jednoosobowy projekt artystyczny spod znaku dark wave (mrocznych, depresyjnych brzmień keyboardowych). Prawdziwą sławę i uznanie przyniosły mu jednak późniejsze płyty, na których udało się połączyć gotycki rock/metal z muzyką poważną. Lacrimosa zasłynęła z ambitnych, skomplikowanych kompozycji, niejednokrotnie nagrywanych z udziałem orkiestr i chórów. Formacja współpracowała m.in. z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną (London Symphony Orchestra), Państwową Operą w Hamburgu (Hamburgische Staatsoper) i Niemiecką Orkiestrą Filmową Babelsberg (Deutsches Filmorchester Babelsberg). W ostatnich lat (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzenie Wszystko i Nic

Hej. Jestem Lena. To mój pierwszy blog.   Będą tu wpisy o Wrotkarstwie, Muzyce, ale szczególnie o Jeździectwie, któremu poświęcam cały mój wolny czas od kilku miesięcy.   Co do Wrotek, na rolkach jeżdżę od moich czwartych urodzin. Prawie trzy lata temu jadąc na rolkach, strasznie niefortunnie uderzyłam ręką o ścianę i złamałam nadgarstek z przeniesieniem. Miałam wtedy dwa druty w ręce, i był to mój pierwszy zabieg pod narkozą. Po miesiącu w gipsie i po drugim miesiącu, nie ćwiczenia postanowiłam spróbować jazdy na wrotkach. Pojechałam, więc do wrotkarni, wypożyczyłam wrotki, i się w tym zakochałam. Od dwóch lat mam swoje wrotki, i umiem wiele "sztuczek".   Muzyka od zawsze była moją pasją. W wieku około siedmiu lat zapisałam się do Scholi. W Latoroślach (bo tak się nazywała grupa) śpiewałam około dwóch lat. Wypisałam się ponieważ miałam też inne zajęcia dodatkowe, które były dla mni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dlaczego warto kupować płyty muzyczne? BLOG jakich mało

Trwamy w takich czasach, że internet praktycznie zmienia nasze codzienne zachowania i postrzeganie rzeczywistości. Przykładowo, jeżeli chodzi o muzykę, to coraz częściej ściągamy ją z sieci za darmo, zamiast uczciwie kupować w sklepie. Jest to błąd, o którym warto wspomnieć, ale właściwie z jakiego powodu warto kupować płyty muzyczne? To nawet nie chodzi już o fakt, że w ten sposób wspieramy artystę, co również jest bardzo ważne, ale taka płyta wspaniale przedstawia się w naszej kolekcji na półeczce. Internet zarzuca nas tonami albumów, których nawet nie zdążymy dokładnie przesłuchać, a jeśli taką płytę kupimy, to od razu mamy do niej inne podejście, słuchamy z przyjemnością i jest przy tym doskonały klimat.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pora na muzykę! Najlepsze festiwale w Europie! Blog dla miłośników dobrego kina

Znacie mnie jako prawdziwego kinomaniaka. Ale uwielbiam także muzykę!  Pojawienie się na wielkim, znanych europejskim festiwalu na pewno jest marzeniem niejednego miłośnika muzyki. Sam, liczę na to że kiedyś będę miał okazję uczestniczyć w którymś z nich. Dziś, przygotowałem dla Was wpis o największych festiwalach, które odbywają się w Europie. Zapraszam! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co się słucha? All about the music

Hejka, z tej strony Miły. Chciałem poruszyć niezwykle ciekawy temat, a mianowicie - czego się teraz słucha? Większość z was pewnie odpowie EDM, jeszcze inny hip hop, a ktoś inny np. Rock. Wiadomo, fajnie, że nie wszyscy słuchają tego samego, bo byłoby nudno, ale czemu np. Rockowiec mówi, że gardzą hip golem, a gość który słucha klubowej muzyki mówi, że hip hop jest dla patoli? Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić.  Ja jestem fanem muzyki hip hop, ale to nie znaczy, że gardzę innymi gatunkami, wręcz przeciwnie, słucham  wszystkiego, czasem nawet... disco polo :) Więc  cieszmy się muzyka, po co  te kłótnie? :D

Zobacz cały wpis na blogu »
Każdy może być wykonawcą! Tworzenie filmow

Ważne jednak, aby obrazy które zamieszczamy w sieci, nie mitygowały w czyjąś godność, żeby nie ośmieszały odrębnych ludzi. I znacząca dane, a mianowicie decydując się na skonstruowanie filmiku i wrzucenie go na chodliwy serwis youtube, egzystujemy w stanie pochodzić z tego zalety finansowe. Jest to powiązane z tym, iż za wszelkie tysiąc odsłon, youtube podaruje 1 dolara. Oczywiście musimy zgodzić się na autopromocji, które będą poprzedzały nasze celuloidy. nullZatem jak się pokazuje biegłość filmowa czy dźwięczna, zakładanie wymaga tak naprawdę chęci, musimy przymusić się do rozpoczęcia przebiegu pomysłowego, a wtedy powinno być już swobodnie. Jak wiadomo ten kto nie próbuje, ten nie zyskuje. Pamiętajmy o tym w momencie kiedy skonfiskujemy się za spór pomysłowy.   Jeszcze pare lat, temu zostać stwórcą muzycznym, ażeby mieć możliwości przędzenia filmów, trzeba istniało mieć przede wszelkim podniosłej rangi sprzęt, zasoby zapłat. Rozw&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Urządzenia odtwarzające muzykę Tylko dla zabawy

Muzyka na przestrzeni lat znacząco się zmieniała. Pomimo tego, wiele osób uważa, że potrafi ona łączyć pokolenia i bez wątpienia jest w tym sporo prawdy. Często bowiem zdarza się tak, że pomimo tego, iż poszczególne wykonania mają już niejednokrotnie kilkadziesiąt lat, to wciąż są słuchane do dzisiaj przez ludzi w różnym wieku. Wiele osób lubi odprężyć się po powrocie z pracy właśnie poprzez słuchanie muzyki. W ciągu dziesięcioleci zmieniały się również sposoby odtwarzania poszczególnych utworów. Płyty winylowe i kaserty Jednym z pierwszych nośników muzyki były przede wszystkim płyty winylowe. Ich odtwarzanie było możliwe za pomocą tak zwanego gramofonu. Swego czasu było to bardzo ciekawe rozwiązanie, a takie urządzenia znajdowały się w wielu ówczesnych barach oraz restauracjach. Jednakże i dzisiaj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RODZAJE MUZYKOWANIA W PRZEDSZKOLU Nauczycielka przedszkola i rytmiki

1.   Rodzaje zajęć muzycznych w edukacji przedszkolnej   Jedną z najważniejszych form ekspresji dziecka jestśpiew. Dzięki temu, że piosenki są różnorodne, dobrane pod kątem okazji, pogrupowane tematycznie, nauczyciel może korzystać z wielu ciekawych propozycji a tym samym wzbogacać świat uczuć dziecka oraz kształtować jego postawę estetyczną.  W czasie śpiewania dominuje radość, aktywność, która przenosi się później na inne działania ucznia. Tekst piosenek, który dzieci poznają w czasie nauki śpiewu pozwala im lepiej poznać świat oraz bogaci słownictwo. Istotne jest także współdziałanie w grupie rówieśniczej co wzmacnia więzi, łagodzi napięcie, pozwala osobie nieśmiałej zaistnieć, zintegrować się z grupą[1]. Śpiew wzmacnia także aparat głosowy, rozwija klatkę piersiową oraz dotlenia organizm. Wpływa równi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Muzyka…cenna twórczość, czy przejaw głupoty Świat z mojego punktu widzenia

      Muzyka, słowo współcześnie budzące różne emocje. Dla młodzieży to prestiż, bycie powszechnie określanym mianem „fajnych” jeśli słuchamy tego, czego słuchają inni. Dla osób dojrzałych, poważnych, to kultura i nauka prowadząca przez życie, niczym pies niewidomą osobę. Bycie fajnym przecież jest takie ważne, słuchanie czegoś na siłę, by inni myśleli o mnie, że jestem na topie. To jest prawdziwy cel w życiu nastolatka, muszę przyznać, że bardzo ambitny.       Rytmiczne utwory, coś do tańca, tekst z sensem, którego znaczenie niestety odgrywa coraz mniejszą rolę. Winę można zrzucić na nastolatków, nie myślą o czym śpiewają, ile w tekście jest przekleństw, a ile sensownych zdań. Muzyka w początkach swego istnienia miała m.in. mobilizować do walk. Wynika z tego, że absurdem byłby brak sensu wynikającego z tekstu. Co zrobiłby statystyczny piętnastolatek w sytuacji, gdy dalej istniałaby tylko muzyka tego samego typu!? Ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poczatki DJ-ingu Drukarnia-Reklama-Grafika Busko

Z funkcjonalnego dobierania muzyki do globalnego fenomenu, od artystycznych wirtuozerii po masową kulturę popularną, zajęcie tworzącego ścieżkę dźwiękową dla tańczących ludzi przeszło ciekawą ewolucję. Poznajmy jej początki, ponieważ zdaje się, że zostanie z nami na dłużej. Pierwsze takty Po raz pierwszy terminu "disc jockey" (z ang. operator płyt) użyto w stosunku do Martina Bocka, prowadzącego radiowy program "Make Believe Ballroom" w złotych dla tego medium latach 30. XX wieku. Tworzył on atmosferę ciągłego koncertu, przerywanego doniesieniami z kraju i świata. W takiej formie discjockey przetrwał do dziś, jako gospodarz audycji, dobierający ścieżkę dźwiękową i tworzący warstwę słowną. W formie bardziej wizualnej przedstawił taką koncepcję brytyjski dziennikarz Jimmy Saville (którego legenda została ostatnio przesłonięta ponurym nimbem), gdy w 1943 poprowadził pierws (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmierć brzmi jak Joy Division No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

“…brzmi w patefonie potężny śpiew umarłego” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska Tytuł oryginalny: “Control” Reżyseria: Anton Corbijn Rok produkcji: 2007 Kraj produkcji: Australia, Japonia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania Gatunek: dramat, obyczajowy, biograficzny, muzyczny Bohater tragiczny Dwugodzinny film “Control” w reżyserii Antona Corbijna (dystrybuowany w Polsce pod oryginalnym, niezmienionym tytułem) to twór prawdziwie międzynarodowy. Serwis Filmweb.pl podaje, że jest to dramat produkcji australijsko - japońsko - amerykańsko - brytyjskiej. Dla pełności obrazu należy dodać, że reżyser dramatu jest Holendrem, a jego audiowizualne dzieło traktuje o losach brytyjskiego wokalisty, który spotykał się z Belgij (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdy Anioł okazuje się Upiorem No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Tytuł polski: “Upiór w Operze” Tytuł angielski: “The Phantom of the Opera” Reżyseria: Joel Schumacher Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania Rok produkcji: 2004 Gatunek: musical, melodramat, kostiumowy Film, spektakl, powieść “Upiór w Operze” (“The Phantom of the Opera” - 2004) jest filmem różniącym się od większości hollywoodzkich superprodukcji. Rzeczone dzieło to przeniesiony na ekrany musical Andrew Lloyda Webbera (1986). Wypada odnotować, że nad ekranizacją spektaklu czuwał sam kompozytor. Miał on wpływ m.in. na scenariusz filmu. Oczywiście, Andrew Lloyd Webber i jego współpracownicy (autorzy tekstów piosenek - Charles Hart i Richard Stilgoe) nie są oryginalnymi twórcami postaci i ich perypetii. Musical “Upiór w Operze” opiera (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Braterstwo Hemp Gru wałkowane przez dwa miesiące na straganie w Mielnie. Moje Pasje i Życie

Tomek już wyruszył nad morze ze swoim stoiskiem. Dzwonił do mnie z pozdrowieniami z plaży i jak zwykle zapraszał, żebym odwiedził ich w któryś weekend. Hahaha. Doskonale pamiętam jak skorzystałem z zaproszenia rok temu. Tomek cały weekend siedział na swoim straganie słuchając płyty Braterstwo Hemp Gru. Pytam co to za płyta i czemu tyle przeklinają. Na co on, że jest mistrzowska i że ma tylko jedną płytę, dlatego wałkuje ją w kółko przez całe wakacje i że przekleństwa wcale mu nie przeszkadzają, bo są tylko środkiem do wyrażenia głębszych treści. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Hymn narodowy - młodzieżowy przebój? Recenzja kontrowersyjnej płyty No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Zerwanie z tradycją Każdy Polak i każda Polka zna… a przynajmniej powinien/powinna znać… hymn Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. “Mazurek Dąbrowskiego” (“Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”) Józefa Wybickiego to utwór kojarzący się głównie z atmosferą powagi i doniosłości. Większość z nas przyzwyczaiła się do uroczystych, patetycznych, nierzadko chóralnych lub orkiestralnych wykonań tej najważniejszej polskiej pieśni. Okazuje się jednak, że ze znanej nam wszystkim melodii można stworzyć małe dzieło muzyki rozrywkowej, i to w niemal każdym stylu muzycznym. Dowodem na to jest płyta zatytułowana “…jak zwyciężać mamy. Artyści polscy w hołdzie ‘Mazurkowi Dąbrowskiego’”. Krążek zawiera szesnaście różnych wersji “Mazurka Dąbrowskiego” wykonywanych przez solistów i zespoły z najrozmaitszych światów artystycznych. Czternaście (...)

Zobacz cały wpis na blogu »