Przedszkole

Wpisy zawierające słowo kluczowe przedszkole.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Gra sylabowa Przedszkole w Kisielicach

GRA SYLABOWA Zastanawiając się, co robić z dzieckiem, by zadbać zarówno o jego dobrą zabawę i edukację -wykonaliśmy własną planszóweczkę.  Gry planszowe to świetny pomysł na rozrywkę dla maluchów. Samodzielnie wykonana gra daje sporo satysfakcji. Oczywiście można sobie wymyślić własne zasady. Najlepiej takie, które spodobają się dziecku, które doskonale zrozumie. Nauka czytania poprzez zabawę czemu nie… Zachęcam do nauki czytania dzieci metodą sylabową. Grać w nią można na kilka wariantów. Pozwala nam na możliwość głośnego odczytywania sylab, szukania par i tworzenia wyrazów. Przesuwaliśmy się pionk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karmimy pisklęta Przedszkole w Kisielicach

Karmimy pisklęta   1. "Co było na obrazku?" - praca z obrazkiem, rozwijanie percepcji i pamięci wzrokowej. Rodzic/opiekun pokazuje dziecku przez chwilę dowolny obrazek, a następnie go zakrywa. Zadaniem dziecka jest zapamiętać i opowiedzieć, co było na obrazku.   2. Szukanie piórek - zabawa manualna. Rodzic/opiekun wrzuca do naczynia z różnymi ziarnami kawałki włóczki/grubej nici/sznurka, które mają imitować piórka. Przygotowuje wcześniej obrys pisklęcia. Dziecko szuka w ziarnie "piórek" i przykleja je do rysunku za pomocą pęsety tak, by wypełnić obraz "piórkami". 3. Zabawa w karmienie pisklaka - praca plastyczna, doskonalenie motoryki dużej i małej. Rodzic/opiekun przygotowuje wraz z dzieckiem zagrodę dla pisklaka (schemat wykonania na zdjęciach). Karton można ozdobić, a wewnątrz można umieścić linie z  punktacją "rzut& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pisklęta Przedszkole w Kisielicach

Temat: Pisklęta   1. „Skąd dochodzi dźwięk” – zabawa słuchowa. Dziecko ma zawiązane oczy. Rodzic/opiekun idzie przed nim i wydobywa dźwięki, np. przez uderzanie o siebie dwoma klockami. W ten sposób wskazuje drogę. Dziecko z zawiązanymi oczami kieruje się słuchem.   2. „Pisklęta” – zabawa plastyczna. Dzieci moczą jedną dłoń w żółtej farbie, odciskają ją na kartce i wycinają. Na środku odcisku dłoni rysują lub przyklejają oczy i dziób. Przyklejają wyciętą dłoń do żółtej słomki do napojów. Następnie składają w harmonijkę pomarańczowe paski papieru. Przyklejają je do pracy tak, by imitowały nogi pisklęcia. Całość można dodatkowo ozdobić żółtymi piórkami. • kartki, żółta farba, nożyczki, kleje, kredki lub flamastry, pomarańczowy papier, ewentualnie żółte pi&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kolaż Przedszkole w Kisielicach

Wyobraźnia nie zna granic…kolaż   Mam na dziś dla Was propozycję pracy plastycznej z takich materiałów, które na pewno znajdziecie w domu. I kto by pomyślał, że stare gazety sprawią, że nie tylko dziecko będzie się dobrze bawiło :)   KOLAŻ niesłychanie kreatywna technika plastyczna. Rozwija wyobraźnię i małą motorykę naszych dzieci.   Obsługa nożyczek to jedno z zadań, które dzieci powinny opanować na początku edukacji przedszkolnej. Przygotowaliśmy nasze kolaże jedynie z użyciem kolorowych gazet, nożyczek i kleju. Wasze kolaże mogą zostać wzbogacone o rysunki wykon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja 4 - Pan Łakomczuch Przedszkole w Kisielicach

Lekcja 4 - Pan Łakomczuch Podczas czwartych zajęć: *Przeczytam opowiadanie "Pan Łakomczuch", którego autorem jest Roger Hargreaves, *Zadam dziecku pytania do przesłuchanego tesktu, *Wspólnie narysujemy Pana Łakomczucha, *Utrwalimy literkę "Ł", *Narysujemy zwierzęta wiejskie przy pomocy cienia.   Kliknij, jeżeli chcesz obejrzeć Lekcja 4 - Pań Łakomczuch     Oczywiście czekam na efekty Waszej pracy :) Pozdrawiam, Pani Kamila  

Zobacz cały wpis na blogu »
Pan Leniuszek Przedszkole w Kisielicach

Prace dzieci po obejrzeniu lekcji 2 Amelka (Żabki) Kacper (Żabki) Hania (Gumisie) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja 3 - Mała pomocnica Przedszkole w Kisielicach

Lekcja 3 - Mała Pomocnica Podczas trzecich zajęć: *Porozmawiamy o pomaganiu,*Przeczytam opowiadanie "Mała Pomocnica", którego autorem jest Roger Hargreaves, *Zadam dziecku pytania do przesłuchanego tekstu, *Zrobimy test na dobrego pomocnika, *Wyznaczę dziecku zadanie do samodzielnego zrealizowania w domu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja 2 - Pan Leniuszek Przedszkole w Kisielicach

Lekcja 2 - Pan Leniuszek Podczas drugich zajęć: *Przeczytam opowiadanie "Pan Leniuszek", którego autorem jest Roger Hargreaves, *Zadam dziecku pytania do przesłuchanego tekstu, *Narysujemy wspólnie Pana Leniuszka, *Utrwalimy głoskę "K", *Wyznaczę dziecku zadanie do samodzielnego zrealizowania w domu. https://www.youtube.com/watch?v=x4TEmjloEkk   Oczywiście czekam na prace :) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosna!!! Przedszkole w Kisielicach

Czy dzisiaj mamy piątek? 20 marca? Skoro tak, to oznacza, że jutro oficjalnie zaczyna się WIOSNA, ta kalendarzowa  Wszyscy się z tego powodu radują i każdy z nas chce już porzucić zimowe skafandry, czapki, kozaki oraz szaliki. A co nasze przedszkolaki myślą na temat wiosny? Zacznijmy małe pogaduchy, czyli to, co nasze dzieci lubią najbardziej  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pedagogika bez cięć #7 Motoryka duża DrogiAdaptacji

Witaj Dzisiaj chciałbym poruszyć temat związany z motoryką dużą. Ogólnie rzecz biorąc każdy z nas coś wie na temat rozwoju motoryki, czy to z racji zainteresowań czy osobistego doświadczenia rozwoju tj. nabywania nowych sprawności fizycznych. W PEDAGOGICE BEZ CIĘĆ usłyszysz: - co to motoryka; - dlaczego jest ważna w rozwoju małego dziecka. SPRAWDŹ LINK PONIŻEJ, ABY WIEDZIEĆ WIĘCEJ ;)! https://youtu.be/2zd79LsUGe8

Zobacz cały wpis na blogu »
Prace przedszkolaków Co nam oferują prywatne placówki oświatowe?

Prace przedszkolaków W jednym ze szwarzędzkich przedszkoli dzieci wykonały kilka ciekawych prac które prezentujemy poniżej ;) Głównym motywem twóczym dzieci były: pingwiny, koty i rybki. Miłego oglądania ;)

Zobacz cały wpis na blogu »
Z dziećmi i o dzieciach O tym co w sercu piszczy. ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ LEKTURY I REFLEKSJI

Witajcie w moim pierwszym poście . Od kilku miesięcy rozpoczełam moją przygodę (pracę) w przedszkolu, To jest coś co pokochałam i chcę robić do końca życia. To skłoniło mnei dziś właśnie do założenia bloga. Ażeby dzielić sie tymi rozterkami dnia codziennego , wymieniać doświadczenia. Wylewać myśli na klawiaturę i mieć świadomość tego ,że ktoś z chęcią to przeczyta :) Witam i zapraszam do siebie :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kiedy iść z dzieckiem do ortopedy? być lekarzem

Wiek przedszkolny to umowny okres pomiędzy trzecim a szóstym rokiem życia. Do tego czasu każde zdrowe dziecko posiadło bardzo dobrze umiejętność chodzenia, umie biegać, coraz więcej też czasu spędza w pozycji siedzącej bawiąc się, rysując, czy oglądając telewizję. W początkach okresu przedszkolnego mogą jeszcze utrzymywać się przetrwałe z niemowlęctwa zaburzenia – niedobór witaminy D3 powodujący krzywicę, płaskostopie, nieprawidłowo ukształtowany kręgosłup. Wśród dzieci, które zaczynają chodzić do przedszkola obserwuje się często pogorszenie postawy ciała. Wynika to ze zmiany trybu życia, konieczności dłuższego przebywania w pozycji siedzącej na nie zawsze odpowiednio przystosowanych meblach i sporej ilości nowych obowiązków. Dzieci w wieku przedszkolnym są w większości bardzo ruchliwe, nieco rozkojarzone i z dużą ochotą poznają otoczenie dokonując ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »