Jeśli organizujesz przestrzeń do nauki we wspólnym obszarze swojego domu, wybierz taką, która ma jak najmniej rozpraszaczy. Może nadszedł czas na poważny porządek! Upewnij się, że telewizor, gry wideo i wszystkie zagracone obszary są poza zasięgiem wzroku. Ustaw przestrzeń do nauki z dala od niechlujnych przekąsek i innych list rzeczy do zrobienia oraz wyznacz miejsce z dala od komputera, aby podłączyć telefony i zostawić je na czas nauki.
Ludzki umysł to niesamowita rzecz. Tworząc jedną wyspecjalizowaną przestrzeń do nauki i powracając do niej wielokrotnie, łatwiej będzie wejść w myślenie studiujące. Ustal więc, jaka przestrzeń stanie się kącikiem do nauki na najbliższy semestr i zacznij ją poznawać. Nie pozwól, aby zaśmiecono ją czymś, co nie jest związane z nauką! Niepowiązane czasopisma, zabawki dla psów i inne rozrywki trzymaj z daleka!
Stwórz wygodną przestrzeń do nauki w domu, ale niezbyt wygodną. Upewnij się, że jest tam solidne biurko, krzesło i oświetlenie, aby wszystkie podręczniki były dobrze oświetlone. Możesz również zaopatrzyć się w te popularne przedmioty do nauki:
• Zeszyty lub segregatory
• Karty katalogowe
• Mnóstwo przyborów do pisania, takich jak długopisy i ołówki
• Jeśli pracujesz z laptopem, zainwestuj w zewnętrzną mysz zamiast używania gładzika. Jest znacznie bardziej ergonomiczna!
• Kalkulator lub inne narzędzia specyficzne dla kursu
• Słuchawki blokujące hałas
• Podręczniki lub tablet z niezbędnymi artykułami i książkami
• Papierowy planer lub kalendarz do wizualnego mapowania terminów lub innych ważnych terminów
• Dekoracje, które inspirują lub zachwycają, ale nie rozpraszają. Pomyśl o roślinach o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, scenach przyrodniczych lub inspirujących cytatach.
• Woda i zdrowe, niesłodzone przekąski, aby utrzymać poziom energii
Najlepszą opcją jest praca obok okna, aby uzyskać naturalne światło i przepływ powietrza. Jeśli to nie jest możliwe, zaplanuj lampy biurkowe tak, aby odpowiednio doświetlić przestrzeń. Badania mówią, że „chłodne światło” (z bardziej niebieskim odcieniem) jest lepsze dla ostrości, podczas gdy „ciepłe światło” (bardziej pomarańczowe lub czerwonawe) jest lepsze dla kreatywności - wybierz swój wybór lub miej oba dostępne! Upewnij się, że cały obszar do nauki może być używany nawet podczas nocnych sesji studyjnych, a jedna z lamp jest ustawiona na połączenia konferencyjne lub seminaria internetowe, aby oświetlić twarz widza. Twoja przestrzeń do nauki w domu musi być dostosowana! Jeśli masz kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu, poszukaj środka: nie za gorąco, nie za zimno. To kryterium zależy od osobistych preferencji, ale nie ma nic gorszego niż fala ciepła, która osłabia zdolność ucznia do skupienia się na zadaniu. Czasami stojący wentylator lub grzejnik może załatwić sprawę, gdy sterowanie pokojowe nie jest dostępne.
W przeciwieństwie do siedzenia na kampusie w bibliotece, nauka w domu oznacza nieskończone możliwości rozproszenia. Może pójdziesz ugotować coś do jedzenia, zadzwonisz do przyjaciela, pójdziesz pobiegać lub… Ustal ramy czasowe, które sprzyjają nauce. Określ pory dnia, które w których jesteś najbardziej skoncentrowany i produktywny, oraz ustal rozsądny harmonogram. Uwzględnij mnóstwo przerw na wstawanie i rozciąganie: badania mówią, że przerwy w nauce co 30-60 minut ostatecznie pomagają zwiększyć produktywność.
Utworzenie miejsca do nauki w domu nie zawsze jest łatwe, jeśli pracujesz z ograniczoną przestrzenią. Bądź kreatywny i niech to będzie ciągła praca. W razie potrzeby dostosuj meble, harmonogram i zapasy, a przede wszystkim: nadążaj za zajęciami!